Autor: Kancelaria Radców Prawnych Czapczyński

Kancelaria Radców Prawnych Tomasz Czapczyński od ponad 20 lat wspiera przedsiębiorców na każdym etapie ich bieżącej działalności. Skutecznie obsługuje średnie i duże firmy o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym w zakresie m.in.: prawa handlowego, kontraktowego, gospodarczego.

 

Obecnie działalność Kancelarii skupia się także na wsparciu przedsiębiorców w procesach inwestycyjnych zakupu maszyn oraz nieruchomości.

Branżę przemysłową wspieramy od lat. Naszą kancelarię tworzy zespół prawników specjalizujących się w obsłudze średnich i dużych firm. Wiemy, że prowadzenie i rozwój przedsiębiorstwa to nie lada wyzwanie, dlatego w stosunkach z naszymi klientami kierujemy się trzema zasadami:

prostą komunikacją – posługujemy się zrozumiałym językiem, bez prawniczego żargonu,

uczciwymi relacjami – poznajemy klienta, stajemy się częścią jego zespołu,

znajomością branży – jesteśmy tam, gdzie jest przemysł, uczestniczymy w targach i konferencjach przemysłowych, piszemy artykuły oraz szkolimy przedsiębiorców, aby bezpiecznie mogli poruszać się w gąszczu przepisów.

Przedsiębiorcy coraz częściej zgłaszają się do nas o pomoc nie tylko przy większych transakcjach dot. zakupu hal przemysłowych czy maszyn, ale także w sprawach pracowniczych czy utrzymania ruchu. Najważniejsza jest szybka i właściwa reakcja. Stabilny rozwój naszych klientów to dla nas największy sukces.

Serdecznie pozdrawiam
Tomasz Czapczyński
Radca prawny / właściciel

Dane kontaktowe:

https://www.radca-prawny-czapczynski.pl
tel: +48 501 806 431
e-mail: info@tcrp.pl

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zakup maszyny od zagranicznego dostawcy. Problemy w praktyce

Zakup maszyny od zagranicznego dostawcy w praktyce wymaga dobrze sporządzonej umowy, która w pełni zabezpieczy interesy kupującego. Kontrakty zawierane z podmiotami zagranicznymi zwykle w swoich postanowieniach umownych zawierają odesłanie do stosowania przepisów prawa właściwych dla siedziby sprzedającego. Czy takie rozwiązanie jest prawidłowe i korzystne dla kupującego? A może, wbrew zapisom umownym, zastosowanie znajdą inne przepisy, których strony nie wzięły pod uwagę?

Czytaj więcej

Awaria – jak zaplanować zakup maszyny, aby zminimalizować postoje

Kupując maszynę, zawsze trzeba mieć na względzie, że po jej dostarczeniu i zamontowaniu może się okazać, że nie działa ona prawidłowo, nie spełnia oczekiwań kupującego, ma widoczne wady lub inne defekty. Czasami dopiero po pewnym czasie od montażu maszyny i jej uruchomienia, wychodzą na jaw usterki lub inne nieprawidłowości w jej działaniu.

Czytaj więcej