Autor: Kancelaria Radców Prawnych Czapczyński

Branżę przemysłową wspieramy od lat. Naszą kancelarię tworzy zespół prawników specjalizujących się w obsłudze średnich i dużych firm. Wiemy, że prowadzenie i rozwój przedsiębiorstwa to nie lada wyzwanie, dlatego w stosunkach z naszymi klientami kierujemy się trzema zasadami:

  • prostą komunikacją – posługujemy się zrozumiałym językiem, bez prawniczego żargonu,
  • uczciwymi relacjami – poznajemy klienta, stajemy się częścią jego zespołu,
  • znajomością branży – jesteśmy tam, gdzie jest przemysł, uczestniczymy w targach i konferencjach przemysłowych, piszemy artykuły oraz szkolimy przedsiębiorców, aby bezpiecznie mogli poruszać się w gąszczu przepisów.

Przedsiębiorcy coraz częściej zgłaszają się do nas o pomoc nie tylko przy większych transakcjach dot. zakupu hal przemysłowych czy maszyn, ale także w sprawach pracowniczych czy utrzymania ruchu. Najważniejsza jest szybka i właściwa reakcja. Stabilny rozwój naszych klientów to dla nas największy sukces.

Serdecznie pozdrawiam,
Tomasz Czapczyński

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zakup maszyny od zagranicznego dostawcy. Problemy w praktyce

Zakup maszyny od zagranicznego dostawcy w praktyce wymaga dobrze sporządzonej umowy, która w pełni zabezpieczy interesy kupującego. Kontrakty zawierane z podmiotami zagranicznymi zwykle w swoich postanowieniach umownych zawierają odesłanie do stosowania przepisów prawa właściwych dla siedziby sprzedającego. Czy takie rozwiązanie jest prawidłowe i korzystne dla kupującego? A może, wbrew zapisom umownym, zastosowanie znajdą inne przepisy, których strony nie wzięły pod uwagę?

Czytaj więcej

Awaria – jak zaplanować zakup maszyny, aby zminimalizować postoje

Kupując maszynę, zawsze trzeba mieć na względzie, że po jej dostarczeniu i zamontowaniu może się okazać, że nie działa ona prawidłowo, nie spełnia oczekiwań kupującego, ma widoczne wady lub inne defekty. Czasami dopiero po pewnym czasie od montażu maszyny i jej uruchomienia, wychodzą na jaw usterki lub inne nieprawidłowości w jej działaniu.

Czytaj więcej