Autor: Michał Pawlaczek

Konsultant, Partner LMCG, posiada 15 lat doświadczenia w Działach Zapewnienia Jakości oraz Zarządzania Jakością, zgromadzone w różnych gałęziach przemysłu, głównie w przemyśle automotive, elektronicznym i medycznym jako Specjalista ds. Zarządzania Jakością, Lider Jakości oraz Pełnomocnik Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Specjalizuje się głównie w obszarze ciągłego doskonalenia procesów produkcyjnych w zakresie kontroli i zarządzania jakością. Ponadto realizuje się w tematach Problem Solving zgodnie z metodologią G8D oraz DMAIC. Pełnił funkcję audytora wewnętrznego zgodnie z wymaganiami standardów ISO 9001, ISO 13485, ISO 14001, IATF 16949, ISO 45001 oraz wymagań VDA 6.3 i VDA 6.5. Swoje doświadczenie gromadził pracując dla takich korporacji jak: Faurecia Polska Sp. z o.o. jako Koordynator Wydajności Systemu Jakości, Trelleborg Polska Sp. z o.o. jako Inżynier Jakości, Kimball Electronics Sp. z o.o. jako Inżynier Jakości Projektu, BASF Polska Sp. z o.o. jako Inżynier Zapewniania Jakości, Forsee Power Polska Sp. z o.o. jako Koordynator Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością oraz Kierownik Jakości, a także jako Lider Jakości w Jotul Poland Sp. z o.o. Prowadzi szkolenia w zakresie Zarządzania Jakością z obszaru Analiza Przyczyn Źródłowych, Narzędzia oraz Metody Jakości, Rozwiązywanie Problemów.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

DMAIC – metoda kompleksowego zarządzania projektami optymalizacji procesów

Analiza problemów oraz poszukiwanie rozwiązań w celu ich eliminacji wydaje się sprawą oczywistą, szczególnie gdy dotyczy organizacji działającej zgodnie z filozofią ciągłego doskonalenia. Marginalizowanie problemów lub dobór nieodpowiednich narzędzi i metod potrafi jednak skutecznie ten proces powstrzymać.

Czytaj więcej

SIPOC. Mapowanie kluczowych składników doskonalenia procesu

Organizacja to składowa czynników pozwalających na wytworzenie dobra lub usługi oraz zależności zachodzących pomiędzy tymi czynnikami. Innymi słowy, mówimy tutaj o procesach, które oddziałując wzajemnie na siebie, prowadzą do wytworzenia wartości dodanej na potrzeby spełnienia wymagań klienta.

Czytaj więcej

Cykl PDCA. Proces kołem się toczy

Cykl PDCA, znany również pod nazwą cykl Deminga lub koło Deminga, to jedno z tych uniwersalnych narzędzi, które możliwe jest do zastosowania w obszarach zarządzania jakością, Lean Management czy zarządzaniu projektami. Ponadto cykl ten często wspominany jest przez osoby z innych dziedzin czy zawodów przy okazji podejmowania różnych inicjatyw rozwojowych czy doskonalących. Wydaje się więc, że narzędzie to wpisało się na stałe do słownictwa inżynierów, menedżerów czy też szeregowych pracowników.

Czytaj więcej