Autor: Pepperl+Fuchs

Firma Pepperl+Fuchs, zatrudniająca 5900 pracowników na całym świecie, odnotowała sprzedaż w wysokości 650 mln euro w 2020 r. Jest jedną z czołowych firm w dziedzinie technologii czujników przemysłowych i ochrony przeciwwybuchowej. Siedziba w Mannheim w Niemczech stanowi podstawę technicznej wiedzy firmy, w której inżynierowie i specjaliści badają i rozwijają najnowsze technologie i produkty.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Automatyzacja produkcji akumulatorów do aplikacji eMobility

Wydajne akumulatory do zastosowań związanych z elektromobilnością są produkowane w procesach o dużym stopniu automatyzacji. Liczne czujniki wykorzystujące różne procedury pomiarowe zapewniają efektywną kontrolę maszyn i instalacji. Firma Pepperl+Fuchs, mająca wieloletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej i elektrotechnice, może zaoferować wszystkie niezbędne przyrządy pomiarowe do produkcji akumulatorów z jednego źródła.

Czytaj więcej

Wodór - klucz do transformacji energetycznej

Każdy, kto chce uczestniczyć w powstrzymaniu zmian klimatu, nie będzie mógł uniknąć wodoru. Ten pierwszy element układu okresowego jest kluczowym czynnikiem w dekarbonizacji transportu i przemysłu – pod warunkiem, że został pozyskany bez emisji CO2. Łańcuch wartości od turbiny wiatrowej do stacji napełniania wodorem jest długi i pełen wyzwań technicznych.

Czytaj więcej

ECOM Instruments na Hannover Messe 2022. Inteligentne urządzenia do cyfryzacji obszarów niebezpiecznych

Obszary niebezpieczne przez długi czas pozostawały nietknięte przez cyfryzację, ponieważ wszelkie używane w nich urządzenia mobilne muszą spełniać surowe wymagania ochrony przeciwwybuchowej ze względu na występujące zagrożenia. Dzięki iskrobezpiecznym urządzeniom inteligentnym, marka ecom firmy Pepperl+Fuchs wprowadza cyfrową transformację również w obszary niebezpieczne.

Czytaj więcej

Wydajne wykrywanie konturów przy użyciu tylko jednego czujnika LiDAR dzięki niezawodnej korekcji cieni

System czujników Contour2D umożliwia wykrywanie stopnia wykorzystania taśmy przenośnika. Jest jedynym systemem na rynku, który wymaga do tego tylko jednego czujnika LiDAR. Unikalna charakterystyka działania czujnika R2000 LiDAR wraz z inteligentnym algorytmem, zapewniają niezawodną korekcję cieni. Dodatkowe atuty to minimalny wysiłek instalacyjny, mały koszt oraz szybkie i łatwe, trzyetapowe uruchomienie systemu.

Czytaj więcej