Autor: Wiktoria Pera

   

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Maszyny do obróbki rur – czym kierować się przy ich wyborze?

Trudno byłoby sobie wyobrazić współczesny świat bez wszelkiego rodzaju i wymiaru rur, rurek czy profili. Z wykorzystywanych do formowania tych konkretnych form najczęstszymi maszynami są giętarki. Jak wskazuje ich nazwa, służą do gięcia, czyli kształtowania wspomnianych rur, profili oraz wszelkiego rodzaju wyrobów wykonanych z metalu. Rodzajów giętarek do rur znajdziemy sporo. Jak więc dobrać maszynę odpowiednią do swoich potrzeb?

Czytaj więcej

Przykręcić, wbić czy wcisnąć – jaki sposób łączenia wybrać?

Gdyby nie one, nie moglibyśmy powiesić ukochanego zdjęcia na ścianie. Nie mielibyśmy także ściany. Ba, nie byłoby również ramki, ani nawet wspomnianej fotografii, gdyż nie istniałaby drukarka. Mowa naturalnie o elementach złącznych. A mówić można o nich bardzo dużo – tak jak mnóstwo jest ich rodzajów, klasyfikacji, rozmiarów, kształtów czy materiałów, z których są wykonane. Jak więc się w tym odnaleźć?

Czytaj więcej

Normy dla maszyn przemysłu spożywczego

Sektor spożywczy w Polsce stale kwitnie, co zaobserwować możemy zarówno na różnobarwnych polach w cieplejszych porach roku, jak i przeglądając dowolne zestawienia na temat krajowej gospodarki. Nic dziwnego więc, że inwestorzy polscy oraz zagraniczni stawiają na żywność i powstają kolejne, coraz to nowocześniejsze budynki i hale produkcyjne nastawione na tę konkretną branżę. Jednak choć jest ona określana jako najstabilniejsza i najszybciej rozwijająca się gałąź krajowej gospodarki, jak każda inna uwarunkowana jest normami, tym bardziej restrykcyjnymi, gdyż ściśle związanymi z pożywieniem.

Czytaj więcej