Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności , Cyfrowa transformacja

8 czerwca 2021

60% firm w Polsce ufa nowoczesnym technologiom

0 125

Transformacja cyfrowa w polskim biznesie nie zwalnia tempa. Już blisko 60% firm deklaruje, że na co dzień wykorzystuje nowe technologie lub jest na zaawansowanym etapie ich wdrożenia.

W największym stopniu z digitalizacji korzystają firmy zatrudniające ponad 250 pracowników, w tym spółki Skarbu Państwa. Najbardziej zdigitalizowanymi działami są księgowość (96%) i HR (91%)[1]. Jak zauważa Iron Mountain, dużym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania, które gwarantują pełną i elastyczną kontrolę nad danymi. W 2020 roku firma odnotowała 60% przyrost klientów korzystających z autorskiej platformy do zarządzania dokumentacją[2].

Jak wskazuje raport „Bariery i trendy” przygotowany przez Instytut Humanites, już blisko 60% firm działających w Polsce na co dzień wykorzystuje nowe technologie lub jest na zaawansowanym etapie wdrożenia. Prym wiodą duże przedsiębiorstwa i korporacje, ale już 46% średnich i mniejszych firm deklaruje używanie cyfrowych rozwiązań w codziennych operacjach[3]. Pokazuje to, że proces adaptacji digitalizacji, a także i chmury w sektorze MŚP wyraźnie przyspieszył. Wśród działów, w których cyfryzacja jest obecnie na najwyższym poziomie wdrożenia to księgowość (96%), HR (91%), IT (72%) i logistyka (68%)[4]. Jednocześnie w zakresie użycia chmury obliczeniowej, ponad 90% przedsiębiorców wskazuje, że wykorzystuje ją do wsparcia istniejących procesów, a 67% uważa, że chmura jest dobrym sposobem na poszerzenie zasobów IT bez potrzeby inwestowania we własny sprzęt i infrastrukturę[5].

- Cyfrowa transformacja, która jeszcze kilkanaście lat temu była przede wszystkim domeną firm telekomun...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy