Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności , Logistyka wewnątrzmagazynowa

15 kwietnia 2021

Aplikator etykiet logistycznych – jak znakować palety?

0 96

Znakowanie palet i innych opakowań zbiorczych etykietami logistycznymi (wydrukowanymi na nabiurkowej drukarce termotransferowej lub laserowej) i następnie ich ręczne naklejanie, to czasochłonny proces. Można go jednak w łatwy sposób zautomatyzować, dzięki wsparciu systemów aplikujących. Aplikator etykiet logistycznych to narzędzie, które pozwala na wyeliminowanie pracy operatora w tym procesie.

Często etykiety logistyczne umieszcza się na boku palety skierowanym bezpośrednio na operatora wózka, który ją odbiera. Taka aplikacja pomaga mu w przeprowadzeniu inspekcji obecności oznakowania lub dokonania odczytu kodów z etykiety przy użyciu terminala danych. Jak zrobić to najsprawniej? Dzięki aplikatorowi etyk logistycznych.

Czy jedno urządzenie wystarczy?

To, ile urządzeń aplikujących jest koniecznych do użycia, zależy od ilości boków palety, które należy oznakować oraz od sposobu i systemu transportu palet. Dzięki transporterom z zaimplementowanym systemem obracania palety (obrotnice) lub posiadającym sterowane rozwiązania (owijarki) do nakładania folii stretch zabezpieczającej, oznakowanie palety z każdej strony jest możliwe za pomocą jednego aplikatora etykiet logistycznych. Istotny jest zwłaszcza system obracania – bez niego aplikowanie etykiet na dwóch przeciwległych lub sąsiednich bokach palety może wymagać użycia dwóch urządzeń.

Etykiety logistyczne – sekwencyjna aplikacja

Oferowany przez firmę Etisoft aplikator Label-Aire 3138 N-DAT pozwala na montaż dowolnego modułu drukującego (np. Zebra ZE500, SATO, Cab, Avery) w wersji 4 lub 6 cali. Umożliwia to drukowanie etykiet w jednym ze standardów GS-1 etykiety logistycznej (105×148 mm lub 148×210 mm), a także drukowanie i aplikację etykiet RFID. Maszyna etykietująca jest dostępna w dwóch wersjach: 3138 N-DAT (Dual Action Tamp) oraz 3138 N-Swing Ar...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy