Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności , Innowacyjne technologie

4 marca 2021

Dzięki 5G produkcja zyska dodatkowe 4,6 bln USD

0 152

Sektor produkcyjny będzie czołowym beneficjentem rewolucji 5G, uważają eksperci z firmy Omdia. Szacuje się, że dzięki popularyzacji sieci piątej generacji, w ciągu najbliższych 15 lat przemysł zyska dodatkowe 4.6 bln USD.

Gigant świata telekomunikacji, firma Ericsson uważa, że do końca tego roku 15% światowej populacji znajdzie się w zasięgu sieci 5G. Po kolejnych pięciu latach już co druga osoba na Ziemi będzie mogła skorzystać z nowego standardu. Jednak benefity wynikające z popularyzacji nowego standardu, nie dotyczą wyłącznie statystycznego Kowalskiego.

– 5G może okazać się ważniejsze dla przemysłu niż indywidualnego użytkownika. Z perspektywy każdego z nas, sieć czwartej generacji, już dziś oferuje wystarczające parametry do komfortowego korzystania z internetu – mówi Jakub Zachara, kierownik działu Innowacji i Nowych Usług IT z ABB, a następnie dodaje: – W zastosowaniach przemysłowych zapotrzebowanie na większą gęstość podłączonych urządzeń, stabilny przesył informacji w czasie rzeczywistym oraz możliwość transferu ogromnych ilości danych będą kluczowym  wsparciem dla transformacyjnych technologii, które odmienią obraz przemysłu. Należy się spodziewać, że tereny silnie zindustrializowane oraz gęsto zaludnione w pierwszej kolejności skorzystają z pełni benefitów nowego standardu. Piąta generacja technologii mobilnej pozwala znacząco zwiększyć zagęszczenie urządzeń komunikujących się mobilnie i stąd łączy się 5G z rewolucją w obszarze IoT.

Słowa eksperta znajdują potwierdzenie w ostatnim raporcie przygotowanym przez firmy Omdia i BearingPoint, który zatytułowany jest „5G for manufacturing”. Wynika z niego, że 5G będzie prawdziwą rewolucją dla przemysłu, który ma być największym beneficjentem wdrożenia nowego standardu komunikacji.

5G równa się 5 b

Prognozy firmy analitycznej sięgają odległego horyzontu czasowego, bo aż roku 2035, ale są bardzo interesujące. Wynika z...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy