Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności , Automatyka i napędy

16 czerwca 2021

Indywidualne rozwiązania napędowe do zastosowań magazynowych

0 185

Operatorzy magazynów stawiają wysokie wymagania napędom do swoich systemów przenośników. Muszą być kompaktowe, wysoce dostępne i energooszczędne. Dla tej branży NORD oferuje rozwiązania szyte na miarę.

Dzięki zastosowaniu rozwiązań systemowych NORD można zmniejszyć zużycie energii w technologii przenośników. Rozwiązanie składa się z najnowszej generacji silnika synchronicznego IE5+ o wysokiej sprawności z magnesami trwałymi oraz przetwornicy częstotliwości NORDAC ON. Falownik został zoptymalizowany do zastosowań magazynowych: posiada interfejsy Ethernet i programowalny sterownik logiczny, dzięki czemu jest w pełni gotowy na IIoT. Te rozwiązania systemowe NORD mogą być kontrolowane poprzez monitorowanie stanu i dzięki temu charakteryzują się wysoką dostępnością.

Ponieważ silniki synchroniczne IE5+ mogą być używane w szerokim zakresie częstotliwości, a dialekty Ethernetowe są przełączane za pomocą parametrów, dlatego liczbę wersji napędów można zredukować do minimum. Silniki IE5+ firmy NORD charakteryzują się wysoką odpornością na przeciążenia i dlatego mogą być optymalnie zaprojektowane dla zakresu obciążenia każdego zastosowania magazynowego. Napędy można łączyć ze wszystkimi przekładniami i powiązaną elektroniką napędową firmy NORD. Dzięki zasadzie plug&play można je szybko zainstalować lub wymienić.

Oprócz rozwiązań opartych na IE5+, NORD dostarcza kolejny system napędowy do zastosowań magazynowych. Składa się z silnika 87 Hz o rozszerzonym zakresie pracy, którego uzwojenie 350 V zostało zoptymalizowane do pracy z przemiennikami częstotliwości. Bardzo kompaktowy napęd nadaje się szczególnie do zastosowania w technologii przenośników paletowych, podwieszanych (sortowniki torebek), pojemnikowych i łańcuchowych.

Źrodło: NORD NAPĘDY SP. Z O.O.
 

Przypisy