Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności , Automatyka i napędy

28 maja 2021

Innowacje techniczne w procesach mieszania i wytrząsania

0 223

Firma NORD DRIVESYSTEMS zaprezentowała bardzo wydajną kombinację rozwiązań do stosowania w procesach mieszania i wstrząsania - przekładnie przemysłowe MAXXDRIVE® z nowym adapterem SAFOMI-IEC specjalnie opracowane dla mieszalników w celu poprawy niezawodności działania i ograniczenia potrzeby wymiany zużywających się części. Elastyczna jednostka o niewielkich wymaganiach konserwacyjnych jest oferowana w połączeniu z przetwornicą częstotliwości NORDAC FLEX SK 200E dla zakresu mocy do 22 kW.

Przekładnie przemysłowe MAXXDRIVE® stanowią integralną część portfolio firmy NORD od dziesięciu lat, oferując wysokie wyjściowe momenty obrotowe od 15 do 282 kNm i zapewniając płynną pracę nawet w wymagających warunkach. Kompaktowa konstrukcja, zoptymalizowana za pomocą metody MES, zapewnia działanie nawet przy najwyższych obciążeniach zewnętrznych. Do aplikacji mieszalnikowych zaleca się połączenie z adapterem SAFOMI IEC (ang. Sealless Adapter For Mixers, bezuszczelkowy adapter do mieszalników) ze zintegrowanym zbiornikiem wyrównawczym oleju (komorą rozprężną).

Rys.1. Adapter SAFOMI-IEC dla przekładni przemysłowych MAXXDRIVE® firmy NORD DRIVESYSTEMS w połączeniu z silnikiem elektrycznym: mniej komponentów,...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy