Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności , Innowacyjne technologie

22 kwietnia 2021

Innowacyjne urządzenie do badania czystości technicznej

0 160

Innowacyjny mikroskop właśnie trafił do Polski. Urządzenie znajduje się w Lublinie, w laboratorium firmy NOYEN. Ten unikatowy w skali naszego kraju sprzęt umożliwia prowadzenie szczegółowych badań poświęconych czystości technicznej pod kątem rygorystycznych norm wymaganych przez branżę motoryzacyjną, lotniczą czy medyczną, np. w zakresie składu chemicznego zanieczyszczeń. Realizacja badań z użyciem nowego mikroskopu zapewnia najwyższy poziom kontroli jakości wytwarzanych produktów.

Część branż w sektorze przemysłu wyróżnia się szczególnie restrykcyjnymi wytycznymi dotyczącymi czystości technicznej produkowanych wyrobów. Należy do nich m.in. branża motoryzacyjna cechująca się wysokimi i stale rosnącymi wymaganiami w zakresie czystości wytwarzanych detali, których spełnienie umożliwia montaż elementu w pojeździe. W tym celu producenci przeprowadzają profesjonalne procesy mycia przemysłowego oraz szczegółowe badania służące weryfikacji poziomu czystości technicznej. Jednym z najnowocześniejszych narzędzi do realizacji takich badań jest innowacyjne urządzenie oparte na sprzężonym mikroskopie optycznym i elektronowym, które pojawiło się właśnie w Polsce, w laboratorium firmy NOYEN.

– W ostatnich latach obserwowaliśmy w przemyśle dynamiczny rozwój branż, w których odbywają się procesy produkcyjne wymagające szczegółowej kontroli jakości w zakresie występowania zanieczyszczeń lub wad. Takich, które mogłyby wpływać na funkcjonalność wytwarzanych produktów czy ich trwałość lub awaryjność. Dostrzegliśmy również wzrost wymagań dotyczących poziomu czystości. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup urządzenia, które pozwala prowadzić w naszej firmie potrzebne przemysłowi badania laboratoryjne na najwyższym poziomie...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy