Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności , Logistyka wewnątrzmagazynowa

5 maja 2021

Inteligentny przenośnik palet zapewnia wzrost wydajności produkcji

0 178

To nie wydajność nowoczesnych maszyn produkcyjnych, ale ich system zaopatrzenia w materiały może dziś zapewnić największy potencjał wzrostu produktywności w przedsiębiorstwach przemysłowych. Wraz z nowym inteligentnym przenośnikiem palet SPM (Smart Pallet Mover), firma Interroll wprowadza na rynek nagrodzone rozwiązanie, które można zaadaptować jako elastyczny i modułowy system zarządzania paletami, mogący sprostać wielu wymogom w produkcji przemysłowej.

Korzyści dla klienta i użytkownika, wynikające z zastosowania inteligentnego przenośnika palet, są imponujące: ci, którzy go używają, mogą teraz zautomatyzować procesy robocze przed produkcją maszyny, aby uniknąć czynności ręcznych w obszarach krytycznych dla bezpieczeństwa. Mogą oni również zarządzać przepływem pracy poprzez buforowanie, sortowanie, sekwencjonowanie i przeprowadzanie palet we właściwym czasie, aby ograniczyć czasy przestoju maszyny i optymalizować zwrot z inwestycji (ROI) w komórki produkcyjne. Eliminuje to nie tylko kosztowne przerwy w produkcji związane z transportem materiałów do maszyn, ale też ogranicza ryzyko wypadków podczas pracy. Zwiększenie produktywności w porównaniu z obsługą ręczną może tu wynieść nawet 30 procent.

Idealne uzupełnienie systemów transportu bez kierowcy

Smart Pallet Mover służy do zarządzania i automatyzacji transportu palet w pobliżu maszyn produkcyjnych oraz do związanych z produkcją procesów kompletacji i sekwencjonowania, mogących być również wykorzystywanych w środowiskach Industry 4.0. SPM jest przeznaczony do transportu, sortowania i buforowania skrzynek lub palet o wadze do 1000 kilogramów. Stanowi mobilny i autonomicznie działający system przepływu materiałów. Może być używany na przykład jako uzupełnienie lub substytut wózków widłowych i pojazdów sterowanych au...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy