Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności , Automatyka i napędy

22 lipca 2021

Konstruktorzy obrabiarek korzystają z technologii sterowania ruchem firmy NSK

0 187

Euromac, globalna firma specjalizująca się w projektowaniu oraz produkcji maszyn do wykrawania i gięcia, wykorzystała w swoich dwóch najnowszych, dużych projektach śruby kulowe, prowadnice liniowe i łożyska NSK. Euromac korzysta z technologii sterowania ruchem NSK już od 1995 r. w ramach długotrwałego i bardzo udanego partnerstwa.

 

W centrali we Włoszech firma Euromac dostosowuje maszyny pod kątem coraz większych wymagań klientów - połączenie najnowocześniejszych technologii i unikalnych koncepcji zapewnia użytkownikom stałe korzystanie z zaawansowanych, wydajnych i konkurencyjnych produktów. Ciągłe doskonalenie i innowacje to podstawa etosu firmy, który pozwala firmie Euromac nieprzerwanie zwiększać obecność na całym świecie i osiągać imponujący wzrost od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1986 r.

Do najnowszych maszyn Euromac korzystających z technologii sterowania ruchem firmy NSK należą: elektryczna prasa krawędziowa nowej generacji FX Bend 2550 z siłą nacisku 50 lub 60 ton, długością gięcia 2550 mm i sześcioosiowym zderzakiem tylnym oraz wykrawarka XT nowej generacji (hydrauliczna, hybrydowa lub elektryczna) o zakresie obróbki 1500 x 3000 mm, wyposażona w nową, wzmocnioną ramę. W obu przypadkach NSK jest głównym dostawcą śrub kulowych, prowadnic liniowych i łożysk.

Euromac XT stanowi wyznacznik innowacji na rynku wykrawarek ze względu na dostępność w wersjach hydraulicznych, hybrydowych i elektrycznych. W przypadku każdego typu Euromac stosuje inny sposób przesuwania głównej osi wykrawania. Na przykład w wersji elektrycznej technologia ta posiada własny patent. W tym przypa...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy