Dołącz do czytelników
Brak wyników

Wydarzenia

10 listopada 2021

Magazyn biznesowy CAPITAL przyznaje SEEPEX tytuł "Champion of the Digital Transformation''

0 111

Technologiczny sukces firmy z Bottrop ponownie znajduje uznanie na rynku

Klasyczna inżynieria mechaniczna ma przyszłość - i często jest ona cyfrowa. SEEPEX, światowy lider w zakresie produkcji przepływowych pomp wnękowych po raz kolejny został uhonorowany za skuteczne wykorzystanie możliwości cyfryzacji swoich produktów. Badanie benchmarkingowe przeprowadzone przez magazyn biznesowy Capital i Infront Consulting Company pozwoliło firmie z Bottrop uzyskać tytuł ''Champion of the Digital Transformation''.

Badanie koncentrowało się na określeniu wzorców sukcesu i najlepszych praktyk w podziale na branże i możliwości biznesowe. SEEPEX został uznany za jedną z pięciu najlepszych firm w kategorii »Inżynieria mechaniczna», pokonując ponad 127 uczestników. Sukces ten stanowi potwierdzenie,  że średniej wielkości firma z siedzibą w Bottrop konsekwentnie podąża właściwą drogą w obszarze transformacji cyfrowej.

Przekonujące podejście holistyczne

Jury doceniło holistyczną koncepcję firmy SEEPEX, która w postaci cyfrowego ekosystemu została zainicjowana na wczesnym etapie i nadal jest rozwijana. Obejmuje on usługi takie jak SEEPEX Shop, aplikacje serwisowe i usługi cyfrowe premium w postaci monitorowania i zaawansowanych opcji analizy dla optymalizacji wydajności pomp. Ekosystem ten uzupełniają innowacje, takie jak cyfrowe pompy i systemy sterowania, a także pierwsza zautomatyzowana, przepływowa pompa wnękowa. Wszystkie zasoby są połączone w wewnętrznej chmurze SEEPEX Connected Services.

Cały zakres usług umożliwił wejście na nowe obszary biznesowe i zwiększył lojalność klientów 

podkreśla dr Christian Hansen, dyrektor zarządzający SEEPEX.

Angażowanie siły roboczej na jak najwcześniejszym etapie

Transformacja cyfrowa jest napędzana przez wspólne zaangażowanie całego kierownictwa i personelu roboczego. Podjęto wiele środków, aby od samego początku angażować pracowników w proces zmian, zgodnie z nowoczesną kulturą korporacyjną.

Przykładem mogą być dwa komitety zawiązane ponad trzy lata temu, które regularnie omawiały wprowadzanie produktów i usług cyfrowych oraz wspierały kreatywnymi pomysłami przepływ informacji między kierownictwem a pracownikami. Zrealizowano również szkolenia merytoryczne i inne formy wymiany osobistych doświadczeń dla całego personelu roboczego.

Więcej zadowolonych klientów i szybka obsługa

Jesteśmy dumni, że udało nam się przekonać organizatorów do naszych rozwiązań cyfrowych (Digital Solutions), które pozwoliły wypracować nowe korzyści i usługi dla klientów oraz wymiernie zwiększyć ich satysfakcję. Dzięki temu klienci mogą obniżyć koszty operacyjne i wchodzić z nami w bezpośrednią interakcję

podsumowuje Christian HansenO firmie SEEPEX

SEEPEX to globalna firma specjalizująca się w dziedzinie technologii pomp. Portfolio produktów firmy obejmuje przepływowe pompy kawitacyjne, systemy pomp i rozwiązania cyfrowe. Firma SEEPEX oferuje innowacyjne rozwiązania do pompowania mediów o zarówno niskiej, jak i bardzo wysokiej lepkości oraz agresywnych i ściernych. Firma założona w 1972 r. zatrudnia ponad 800 osób w 70 krajach, z których ponad 400 pracuje w siedzibie Bottrop w Niemczech.

Przypisy