Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności , Sterowanie

7 kwietnia 2021

Nowa książka „TEORIA STEROWANIA. Projektowanie układów regulacji”

13

Układy sterowania i regulacji wykorzystujące sprzężenie zwrotne są wszechobecne. Jesteśmy nimi otoczeni w życiu codziennym. Są nieodzowne w urządzeniach technicznych, natura wyposażyła w nie organizmy i systemy biologiczne, działają w systemach gospodarczych i ekonomicznych.

Teoria sterowania jest elementarnym językiem, który pozwala zrozumieć i efektywnie projektować układy sterowania, dla różnorodnych zastosowań. Książka „TEORIA STEROWANIA. Projektowanie układów regulacji” jest podstawowym kursem takiego języka wzbogaconym w liczne przykłady i ćwiczenia pozwalające na nabycie biegłości w praktycznym projektowanie układów ze sprzężeniem zwrotnym. Książka jest nowoczesnym podręcznikiem automatyki i teorii sterowania, prezentuje współczesny kanon wiedzy realizowany w programach studiów na całym świecie i jest dostosowana do współczesnych technik realizacji układów sterowania.

POLECAMY

Poniżej przedstawiamyznajduje się rekomendacja prof. dra hab. inż. Andrzeja Dębowskiego (Instytut Inżynierii Elektrycznej):
„Pragnę zarekomendować nowoczesny podręcznik akademicki z automatyki napisany przez dra hab. inż. Jacka Kabzińskiego, profesora ndzw PŁ, kierownika Zakładu Teorii Sterowania w Instytucie Automatyki na tej uczelni. (…)

Książka będzie podstawowym źródłem wiedzy o funkcjonalnych zasadach działania ogromnej liczby współczesnych urządzeń technicznych – zarówno prostych, jak i bardzo złożonych, wykorzystujących pętlę ujemnego sprzężenia zwrotnego. (…)

Jest dosyć obszerna, ale dzięki temu zainteresowani tą problematyką Czytelnicy zdecydowaną większość potrzebnych do takich celów wiadomości znajdą w jednym miejscu, skomentowanych ponadto zwięźle i przystępnie. Jej ogromną zaletą są liczne przykłady i dodatki uzupełniające wcześniej omawianą w niej treść odnoszącą się do rozważań teoretycznych.

"TEORIA STEROWANIA. Projektowanie układów regulacji" przeznaczona jest zarówno dla studentów automatyki, robotyki, mechatroniki i innych kierunków z nimi związanych, jak i dla inżynierów zajmujących się projektowaniem, konfiguro­waniem i eksploatowaniem nowoczesnych układów sterujących (…)”.

Autorem "TEORII STEROWANIA. Projektowanie układów regulacji" jest dr hab. inż. Jacek Kabziński – profesor Politechniki Łódzkiej, kierownik Zakładu Teorii Sterowania w Instytucie Automatyki Politechniki Łódzkiej.

źródło: PWN

Przypisy