Nowy system znakowania laserem światłowodowym

Panasonic wprowadza laser znakujący 3D o bardzo krótkim impulsie - LP-ZV

Aktualności Utrzymanie ruchu Maszyny i urządzenia

Tej jesieni Panasonic Industry wprowadza unikalny nowy produkt dla przemysłu - system znakowania laserem światłowodowym 3D z bardzo krótkim impulsem i wbudowaną kamerą. LP-ZV zapewnia uzyskanie idealnego kontrastu podczas cechowania złożonych kształtów produktów zarówno metalowych i plastikowych.

Nowy system znakowania laserem światłowodowym LP-ZV zachowuje bardzo dobre, sprawdzone w praktyce cechy poprzednich modeli i dodaje kilka nowych funkcji. Jedną z nich jest możliwość użycia bardzo krótkiego impulsu do 1 ns. Jak mówi Radoslav Hegar (Panasonic Industry): "Tak krótki impuls eliminuje niekorzystne termiczne efekty uboczne wiązki laserowej na powierzchni produktu i pozwala na znakowanie o bardzo wysokim kontraście przy zachowaniu dużej prędkości. Dzięki temu czytelność jest znacznie lepsza".

REKLAMA

​​

Oprogramowanie Laser Marker NAVI Smart jest integralną częścią oprogramowania do znakowania (system laserowy ma pamięć na 10 000 programów) NAVI Smart pozwala w prosty sposób umieścić logo, kod 2D lub znaki alfanumeryczne na produkcie, zarówno na płaskich powierzchniach jak i z pomocą rozszerzenia 3D, na złożonych kształtach.

Zastosowania nowego lasera Panasonic LP-ZV są szerokie i najczęściej wykorzystywane w wymagających operacjach działających 24/7. Oprócz nacisku na niezawodność, doskonałą rozdzielczość znakowania i zmniejszone zużycie energii, system został już opracowany zgodnie z wyzwaniem środowiskowym "Panasonic GREEN IMPACT". Wiąże się to z publicznym zobowiązaniem do zmniejszenia wpływu na środowisko, a ostatecznym celem jest zmodyfikowanie całej produkcji, aby wszystkie fabryki Panasonic były neutralne pod względem emisji CO2 do 2030 roku.

LP-ZV będzie miał tam swoją europejską premierę na targach MSV 2023 (stoisko Panasonic G1-45)

Przypisy