Dział: Maszyny i urządzenia

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Mocowania pneumatyczne z punktem zerowym

Precyzyjne pozycjonowanie i mocowanie przedmiotu obrabianego oraz prawidłowe mocowanie narzędzi mają istotne znaczenie do uzyskania założonej precyzji obróbki. Oprócz klasycznych, mechanicznych imadeł i stołów zaciskowych dostępne są również mocowania i zaciski pneumatyczne, hydrauliczne i elektryczne. Asortyment ten jest rozszerzony o narzędzia mocujące, takie jak tuleje zaciskowe i uchwyty do precyzyjnego mocowania czy uchwyty z automatycznym punktem zerowym.

Czytaj więcej

Systemy mocowania obrabianych przedmiotów

Mocowanie w kontekście procesów obróbczych odnosi się do sposobu przytrzymywania przedmiotu obrabianego w miejscu, tak aby umożliwić efektywne przeprowadzenie całego procesu. To kwestia o ogromnym znaczeniu w tym obszarze – precyzyjne utrzymanie pozycji przedmiotu jest kluczowe dla uzyskania dokładnych, powtarzalnych wyników obróbki. Źle zamocowany przedmiot może prowadzić do wibracji, drgań, odkształceń czy nieprawidłowego pozycjonowania, co z kolei może skutkować niezgodnościami wymiarowymi, błędami geometrii, a nawet uszkodzeniem narzędzi lub obrabianej części.

Czytaj więcej

Rynek maszyn do obróbki plastycznej w Polsce

Bez obróbki plastycznej trudno wyobrazić sobie współczesną produkcję, zarówno w wypadku obróbki metali, jak i sporej grupy tworzyw sztucznych. Metoda ta pozwala zachować ciągłość włókien, co gwarantuje nie tylko lepsze właściwości mechaniczne gotowego wyrobu, ale pozwala również na nadawanie skomplikowanych kształtów. Kolejnym istotnym aspektem przemawiającym na korzyść obróbki plastycznej – zwłaszcza jeśli chodzi o gięcie i cięcie – jest bardzo wysoka oszczędność materiału.

Czytaj więcej

Systemy sprężynowe w maszynach i narzędziach przemysłowych

Sprężyny zaliczane są do grupy tzw. elementów podatnych, dzięki którym możliwe jest wzajemne przemieszczanie się łączonych części, łagodzenie wstrząsów i pochłanianie lub kumulacja energii uderzeń. Rozwiązania tego typu są stosowane również w celu wywarcia nacisku o stałej wartości, do regulacji i do eliminacji luzów.

Czytaj więcej

Maksymalna elastyczność dzięki minimalnym czasom zbrojenia

System mocowania z punktami zerowymi UNILOCK umożliwia szybkie i precyzyjne mocowanie oraz ustalanie położenia przyrządów lub obrabianych detali na centrach obróbczych do skrawania. Przy użyciu tego systemu możliwa jest błyskawiczna wymiana palety, imadeł, przyrządów lub obrabianych detali przy zdefiniowanym punkcie zerowym, z błędem powtarzalności mniejszym niż 0,005 mm.

Czytaj więcej

Pneumatyczne systemy mocowania z punktem zerowym

Oferta pneumatycznych systemów mocowania z punktem zerowym z asortymentu KIPP UNILOCK poszerzyła się o trzy nowe moduły mocujące. Oferują one jeszcze większe możliwości dotyczące szybkiego i precyzyjnego mocowania oraz ustalania położenia obrabianych przedmiotów lub przyrządów w skrawających centrach obróbczych.

Czytaj więcej

Nowy Linx Spectrum rewolucjonizuje rynek przemysłowych drukarek pigmentowych

9 listopada 2023 roku firma LINX Printing Technologies zaprezentowała nową drukarkę Linx 8940 Spectrum, którą określiła mianem rewolucyjnej w obszarze znakowania atramentami pigmentowymi. Skąd tak odważne stwierdzenie? Zastosowane w nowej drukarce Spectrum innowacyjne technologie, w tym dwa rozwiązania oczekujące na oficjalną ochronę patentową, rozwiązują, dotychczas typowe dla druku pigmentowego, problemy. Liczne testy przedwdrożeniowe potwierdziły, że zastosowane w nowym Spectrum rozwiązania konstrukcyjne oraz programistyczne pozwalają na znacznie efektywniejszą pracę, zarówno pod względem technicznym jak i ekonomicznym.

Czytaj więcej

Półprzewodnikowe fabryki w Polsce

Kilka dni temu odchodząca już Rada Ministrów przyjęła uchwałę, która kwotą w wysokości 1,5 mld zł pozwoli dofinansować budowę fabryki Intela w podwrocławskiej Miękini. Sam Intel zainwestuje natomiast w Zakład Integracji i Testowania Półprzewodników prawie 4,6 mld zł. Dzięki temu Polska – po raz pierwszy od wielu lat – ma szansę znaleźć się w czołówce państw związanych z produkcją podzespołów komputerowych.

Czytaj więcej