Ogromne zaskoczenie na małych targach - podsumowanie WARSAW METALTECH

Aktualności Wydarzenia Maszyny i urządzenia

Sezon targowy oficjalnie rozpoczęty! Zaszczytu, ale też i wyzwania podjęcia się organizacji pierwszego w roku branżowego przedsięwzięcia dostąpił Ptak Warsaw Expo z debiutancką samodzielną edycją Targów Technologii, Maszyn i Narzędzi do Obróbki Metalu METALTECH.

Po przekroczeniu progu targów ujrzeliśmy sporą grupę odwiedzających jak na targi obejmujące tylko część hali B. Jednak, czy targi są udane decyduje przede wszystkim fakt, jak oceniają je wystawcy.

REKLAMA

​​

- Pierwsza edycja Targów Warsaw Metaltech dla nas jest bardzo pozytywnym zaskoczeniem. - opowiada Sebastian Rynkiewicz, prezes zarządu Klastra Obróbki Metali, współorganizatora konferencji odbywającej się na targach. I dodaje - Z Ptak Warsaw Expo pracujemy przy Warsaw Industry Week od wielu lat, byliśmy przy pierwszej edycji, budowaliśmy tę imprezę i mieliśmy wewnętrznie znak zapytania, czy aby na pewno jest przestrzeń do tego, żeby robić imprezę jeszcze bardziej specjalistyczną w stosunku do WIW-u. Okazało się, że to był bardzo dobry pomysł.

Targi MetalTech - Sebastian Rynkiewicz

Frekwencja dopisywała już od pierwszego dnia. Słyszymy komentarze o dużej liczbie klientów, zawartych transakcji, a nawet… za małej ilości przygotowanych katalogów produktowych dla zainteresowanych osób.

- Dużo mniejsze niż się spodziewałem, ale ilość osób zainteresowanych naszą ofertą była spora – szczególnie w godzinach od 10:00 do 14:00. - w przelocie udaje nam się porozmawiać z Michałem Kowalskim, dyrektorem zarządzającym w HAFEN.

Spotykamy się także z obserwacjami na temat dużej ilości klientów zagranicznych oraz pozytywnych opiniach na temat lokalizacji – Nadarzyna, ulokowanego niecałe 25 km od Warszawy.

Spytaliśmy wystawców jak oceniają WARSAW METALTECH.

- Mamy duże zainteresowanie, jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wydarzenia, tym bardziej, że wystawiamy się na targach po raz pierwszy. Chcielibyśmy być tutaj w przyszłym roku i zastanawiamy się też nad Warsaw Industry Week. Dziś śmialiśmy się z kolegami, bo mimo, że jesteśmy spod Częstochowy, to tutaj znaleźliśmy kilkoro naszych znajomych z tamtych okolic, więc jest to miejsce, gdzie wreszcie możemy się spotkać. - słyszymy od Beaty Męzik, specjalistki ds. sprzedaży GH Cranes Polska.

- Wrażenia bardzo dobre. Mała impreza, pierwsza tego typu w tym miejscu, jeżeli chodzi o specjalizację metalową. Ma to swoje zalety, chociażby dlatego, że każdy z przybyłych może odpowiednio dużo czasu spędzić na danym stanowisku. Polecam. - komentuje Grzegorz Kilarski, członek zarządu NNT – Innowacyjnych Technik Badań Nieniszczących.

Również redakcja składa słowa uznania organizatorom udanych targów WARSAW METALTECH w Ptak Warsaw Expo.

Branża szykuje się także do zbliżających się wielkimi krokami, największych w Polsce targów oscylujących wokół tej tematyki – Przemysłowej Wiośnie, Salonie Technologii Obróbki Metali (STOM) w Kielcach, które odbędą się w dniach 28-31 marca 2023 roku.

Drugim dużym wydarzeniem będą następujące dwa miesiące później targi ITM INDUSTRY EUROPE na Międzynarodowych Targach Poznańskich, które z kolei rozpoczną się w terminie od 30. maja do 2. czerwca 2023 r.

My tymczasem pozostawiamy Państwa z galerią zdjęć z WARSAW METALTECH. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!

 

 

Przypisy