Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności , Z branży

9 czerwca 2021

Platforma szkoleniowa Akademia NSK uzupełniona o moduł dedykowany procesom ciągłego odlewania

0 134

Popularna internetowa platforma szkoleniowa Akademia NSK oferuje obecnie nowy moduł szkoleniowy dedykowany procesom ciągłego odlewania stali. Najnowszy moduł, dodany do sekcji portalu poświęconej stalom i metalom, będzie przydatny dla wszystkich użytkowników zajmujących się specyfikacją łożysk mających wytrzymać trudne warunki pracy występujące w instalacjach ciągłego odlewania. Tak jak w przypadku wszystkich dostępnych szkoleń, zarejestrowani użytkownicy muszą uzyskać co najmniej 80 % poprawnych odpowiedzi, aby ukończyć kurs z powodzeniem i otrzymać certyfikat.

Ekstremalne warunki pracy maszyn w instalacjach odlewania ciągłego oznaczają, że bez odpowiedniej staranności i uwagi podczas procesu doboru łożysk łatwo można negatywnie wpłynąć na ich niezawodność i żywotność. Wyzwania środowiskowe obejmują m.in. wysoką temperaturę, ciężkie obciążenia, bardzo niskie prędkości pracy oraz ugięcie walców, nie wspominając o najpowszechniejszym trybie uszkodzenia łożysk w tego typu zastosowaniach: poślizgu różnicowym.

Na początkowym etapie nowego modułu szkoleniowego uczestnicy dowiadują się więcej o procesie odlewania ciągłego i związanych z nim maszynach, ze szczególnym uwzględnieniem technologii dwupasmowej. Nas...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy