Autor: Redkacja

Opis
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Druga edycja Warsaw Metaltech i targi Intralogistica Poland Expo

W dniach od 23 do 25 stycznia w halach wystawowych Ptak Warsaw Expo odbędzie się druga już edycja Targów Technologii, Maszyn i Narzędzi do Obróbki Metali – Warsaw Metaltech. Wydarzenie odbędzie się równolegle z trwającymi od 24 do 26 stycznia 2024 roku targami Międzynarodowymi Targami Logistyki Magazynowej – Intralogistica Poland Expo.

Czytaj więcej

Czym kontrolować duże powierzchnie?

Hexagon wprowadza na rynek obsługiwany ręcznie i automatycznie skaner 3D  - Absolute Scanner AS1-XL, który umożliwia pomiary bardzo dużych powierzchni. Pomiary przeprowadzane są za pomocą przenośnych ramion pomiarowych i trackerów laserowych.

Czytaj więcej

Nowy system Alfa Laval CM Connect wspiera optymalizację procesów higienicznych

Nowy system Alfa Laval CM Connect oznacza kolejny krok w transformacji cyfrowej w przemyśle spożywczym. Produkt wspiera wzrost efektywności w procesach produkcyjnych w branżach przetwarzania higienicznego. CM Connect Alfa Laval zapobiega nieplanowanym przestojom, pomagając w ustalaniu priorytetów konserwacji urządzeń w oparciu o użyteczne dane.

Czytaj więcej

Pakiety ulg wspierających innowacje i produkcję – już w prekonsultacjach!

Ministerstwo Finansów rozpoczyna prekonsultacje ulg wspierających innowacje stanowiących część podatkowego pakietu Polskiego Ładu. Prekonsultacje są otwarte dla wszystkich, każdy może zgłosić uwagi do proponowanych rozwiązań. Uwagi i opinie można zgłaszać do 21.06.2021 r.

Czytaj więcej

Bezpłatna konferencja „Produkcja w dobrych rękach”

Firma Comarch, zaprasza właścicieli oraz menedżerów w firmach produkcyjnych na konferencję online pt. „Produkcja w dobrych rękach”, która odbędzie się 17-18 czerwca 2021 roku. Udział w konferencji jest darmowy, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej

THE FRESH FACTORY – sposób na poprawę bezpieczeństwa procesów produkcyjnych

Bezpieczeństwo procesów produkcyjnych zależy od zdrowia i kondycji ludzi oraz sprawności maszyn i urządzeń. Te z kolei w dużej mierze wynikają z warunków klimatycznych panujących w hali produkcyjnej. Dlatego powstał program THE FRESH FACTORY, który pozwala zaprojektować i wdrożyć rozwiązania gwarantujące poprawę bezpieczeństwa na produkcji.

Czytaj więcej

Zielone Światło dla targów

W światowym Dniu Targów 2 czerwca rząd ogłosił decyzję o odmrożeniu branży targowej, która jak zapowiadają organizatorzy wystaw,  faktycznie ma szansę ruszyć we wrześniu. O znaczeniu targów dla gospodarki rozmawiali szefowie największych ośrodków targowych w Polsce , samorządowcy, biznesmeni i, przedstawiciele świata kultury podczas konferencji online - Zielone Światło dla branży - Back to Business.

Czytaj więcej

Platforma szkoleniowa Akademia NSK uzupełniona o moduł dedykowany procesom ciągłego odlewania

Popularna internetowa platforma szkoleniowa Akademia NSK oferuje obecnie nowy moduł szkoleniowy dedykowany procesom ciągłego odlewania stali. Najnowszy moduł, dodany do sekcji portalu poświęconej stalom i metalom, będzie przydatny dla wszystkich użytkowników zajmujących się specyfikacją łożysk mających wytrzymać trudne warunki pracy występujące w instalacjach ciągłego odlewania. Tak jak w przypadku wszystkich dostępnych szkoleń, zarejestrowani użytkownicy muszą uzyskać co najmniej 80 % poprawnych odpowiedzi, aby ukończyć kurs z powodzeniem i otrzymać certyfikat.

Czytaj więcej

Powietrze wolne od zanieczyszczeń

Oferowane przez HITEXA® urządzenia do aktywnej sanityzacji i oczyszczania powietrza wykorzystują technologię fotohydroksylacji PHT (Photon Hydroxylation Technology), która w swym działaniu wykorzystuje proces fotokatalitycznego utleniania.

Czytaj więcej

Tanie chłodzenie i wentylacja

Klimatyzatory ewaporacyjne to ekologiczny i tani sposób na ochłodzenie i wentylowanie obiektów. Urządzenia chłodzą poprzez przemianę adiabatyczną powietrza w kontakcie z wodą, która zrasza celulozowe panele urządzeń.

Czytaj więcej

Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems zaprasza na cykl bezpłatnych webinarów.

Testowanie aplikacji w Siemens TIA PORTAL - TESTSUITE & PLCSIM Advanced.
Data: 19 maja 2021, godz. 11:00 – 12:30

Przywództwo jako kompetencja przyszłości
Data: 20 maja 2021, godz. 11:00 – 12:00

Panele operatorskie – korzyści oraz zagrożenia stosowania
Data: 27 maja 2021, godz. 10:30 – 11:30

Czytaj więcej