Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności , Robotyka

27 kwietnia 2021

Pracownie hybrydowego systemu edukacyjnego w obszarze CNC i robotyki

0 144

Tock Automatyka przy udziale Siemens Polska zrealizowała dla Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie dostawę projektu EXPERT EI4.0. Unikalny hybrydowy system edukacyjny łączy w jedną całość elementy konieczne do prowadzenia efektywnego kształcenia zawodowego w obszarze technologii CNC i robotyki, zgodnie z koncepcją Edukacji 4.0 na rzecz Przemysłu 4.0.

Tock Automatyka zapewniła w tym projekcie kompletną infrastrukturę, metodykę i organizację kształcenia, zarówno w pracowni szkolnej, jak i poza nią – w trakcie indywidualnej, domowej nauki uczniów. Innowacyjne połączenie w jedną funkcjonalną całość nowoczesnych technologii kształcenia z technologiami wytwarzania stwarza niespotykany do tej pory w szkolnictwie zawodowym potencjał edukacyjny wprost odpowiadający potrzebom przemysłu.    

– Tock Automatyka, dostarczając pracownie EXPERT EI4.0, udostępnił Zespołowi Szkół w Łukowie efektywne i nowoczesne narzędzia do realizacji programów kształcenia obowiązujących dla szkolnictwa zawodowego w Polsce. O sposobie i formie korzystania z nich decyduje dyrekcja szkoły oraz nauczyciele  – mówi Bogdan Kietzman z Siemens Polska.

Dostawę systemu EXPERT EI4.0 do ZS w Łukowie przeprowadzono w trybie zamówienia publicznego. Dostarczono kompleksowe wyposażenie dwóch pracowni – rzeczywiste obrabiarki CNC własnej produkcji Tock Automatyka, robota edukacyjnego oraz pełne wyposażenie techniczne pracowni w standardach przemysłowych, a także oprogramowanie komputerowe CAD/CAM/CNC do realizacji w trakcie kształcenia pełnych procesów wytwarzania w oparciu o najnowsze cyfrowe technologie CNC.

– Pozyskaliśmy nowoczesne i efektywne rozwiązanie edukacyjne ze wsparciem jego wdrożenia oraz kompletne, oparte o najnowsze technologie przemysłowe i edukacyjne narzędzia  kształcenia zawodowego. Pozwalają one zdecydowanie podnieść jakość i efektywność kształcenia – mówi Tadeusz Federczyk, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie.

Zespół Szkół w Łukowie wyposażono nie tylko w techniczne środki kształcenia i materiały szkoleniowe, ale również przeszkolono nauczycieli. Planowane jest także przeprowadzenie certyfikacji przemysłowej szkoły w zakresie CNC oraz wdroże...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy