Program Kongresu Odbudowy Ukrainy Common Future

Aktualności Wydarzenia

Trzy sceny, kilkadziesiąt debat z udziałem blisko 100 prelegentów, seria spotkań eksperckich z przedsiębiorcami, strefy networkingu  – tak w skrócie wygląda program Kongresu Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE, który odbędzie się 21-22 września 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Partnerami merytorycznymi i gospodarzami debat podczas kongresu są: Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Polski Związek Pracodawców Budownictwa, Klub Jagielloński oraz Instytut Poznański.

Scena Główna – scena „strategiczna”

REKLAMA

​​

Scena Główna to merytoryczne serce kongresu. Tutaj omawiane będą strategiczne zagadnienia międzynarodowej współpracy przy odbudowie Ukrainy. Dyskusję na tej scenie rozpocznie debata organizowana przez Polska Agencja Inwestycji i Handlu poświęcona strategicznemu partnerstwu gospodarczemu Polski i Ukrainy z udziałem sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Jadwigi Emilewicz.

Kolejna debata odbędzie się pod hasłem „Scenariusze zakończenia wojny a odbudowa Ukrainy”. Powszechna jest bowiem teza o tym, że odbudowa Ukrainy ruszy zaraz po zakończeniu działań wojennych. Co jednak w sytuacji kiedy działania wojenne będą się przedłużać? Czy jest możliwa odbudowa w warunkach trwającej wojny? Uczestnicy omówią obecnie najbardziej prawdopodobne scenariusze rozwoju sytuacji wojennej i zastanowią się, jak one wpłyną na tempo, skalę i formę odbudowy.

Działania wojenne skutkują dużym zniszczeniem infrastruktury na Ukrainie, ale rodzą także inne wyzwania dla ukraińskiego państwa. Dlatego odbudowa tego kraju to zdecydowanie więcej niż remont zniszczonych budynków i dróg. Wymaga ona zaangażowania zarówno biznesu, jak i instytucji publicznych. „Czy Polska instytucjonalnie...

Artykuł jest dostępny w całości tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałow pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy