Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

26 stycznia 2022

Przegląd asortymentu plastikowych docisków bocznych firmy norelem

0 211

Inżynierowie i producenci poszukujący niezawodnych rozwiązań do mocowania i pozycjonowania elementów obrabianych mogą obecnie korzystać z nowej gamy sprężynowych docisków bocznych firmy norelem. Dzięki zastosowaniu jednoczęściowego korpusu sprężyny z tworzywa sztucznego, nowe elementy mocujące idealnie nadają się do trudnych warunków pracy, takich jak malowanie lub piaskowanie. Firma norelem, specjalizująca się w standardowych komponentach maszyn, oferuje trzy konstrukcje, które różnią się siłą sprężyny. Oferta obejmuje łącznie 42 wzory o średnicach w zakresie od 6 do 16 mm.

Sprężynowe dociski boczne są stosowane wszędzie tam, gdzie obrabiane przedmioty i komponenty muszą być zamocowane lub dokładnie ustawione w celu ich dalszej obróbki. Są one często wykorzystywane np. w budowie maszyn i urządzeń, przemyśle opakowań, przemyśle motoryzacyjnym czy lotniczym.

Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem, wyjaśnia: - Dociski boczne to praktyczne i elastyczne elementy mocujące, które zajmują niewiele miejsca i sprawiają, że skomplikowane konstrukcje nie są potrzebne."

»W przypadku nowych docisków bocznych na bazie tworzywa sztucznego to ich plastikowy korpus jest sprężyną - w przeciwieństwie do «standardowych» docisków sprężynowych, w których korpusie zintegrowana jest dodatkowa sprężyna. Dzięki jednoelementowej konstrukcji w szczelinach oraz wewnątrz docisków nie gromadzą się żadne zanieczyszczenia, które mogłyby negatywnie wpływać na ich działanie. Sprawia to, że są one znacznie bardziej odporne na trudne warunki pracy..»

W przypadku sprężynowych docisków bocznych siła mocowania działa poziomo. Są one wykorzystywane głównie w zastosowaniach, w których zanieczyszczenia lub wióry mogłyby gromadzić się na «standardowych» dociskach bocznych. Oprócz wyższej odporności na wnikanie opiłków i wiórów oraz wyrywanie, nowe dociski boczne są odporne na temperaturę do  +100 ° C.

Komponenty dostępne są w trzech głównych formach charakteryzujących się lekką, średnią i dużą siłą sprężyny, co jest odpowiednio identyfikowane za pomocą koloru niebieskiego, czerwonego i zielonego. W przypadku trzpieni docisków użytkownicy mogą wybierać między stalą hartowaną i polerowaną, stalą nierdzewną i tworzywem sztucznym (termoplastycznym). Siłę sprężyny należy dobrać zgodnie z wymaganiami danego zastosowania - dostępne są wartości w zakresie od 10 N do 160 N.

Dociski boczne są montowane poprzez wciśnięcie ich w odpowiedni otwór ustalający o tolerancji H8. Firma norelem zapewnia również specjalne narzędzia montażowe do sprężynowych docisków bocznych, co pomaga użytkownikom w ich szybkim i łatwym montażu. Wszystkie komponenty można znaleźć w katalogu rozwiązań firmy norelem THE BIG GREEN BOOK.

Więcej informacji o ofercie plastikowych docisków bocznych można znaleźć na stronie www.norelem.pl

Przypisy