Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności , Z branży

1 lipca 2021

Szkolenia i odpowiednie narzędzia do montażu łożysk zapewniają oszczędności w zakładzie recyklingu szkła

0 120

Krótka sesja szkoleniowa i użycie profesjonalnych narzędzi NSK - dzięki tym dwóm prostym środkom firma z branży recyklingu szkła czterokrotnie obniżyła koszty siły roboczej wymagane do wymiany łożysk oraz wydłużyła żywotność zamontowanych komponentów.

Wdrożenie gospodarki o obiegu zamkniętym stanowi obecnie cel dla wielu rodzajów materiałów, ale w przypadku szkła już od dziesięcioleci jest to standardowa praktyka. Stabilny łańcuch recyklingu szkła w znacznym stopniu przyczynia się do ochrony zasobów.

Dużą rolę w zapobieganiu marnotrawstwu zasobów odgrywają specjalistyczne firmy, które zbierają i przetwarzają stłuczkę, dostarczając ją do hut jako cenny surowiec wtórny. Jedna z takich firm, która prowadzi kilka zakładów w Niemczech, zatrudnia własne zespoły utrzymania ruchu w każdym oddziale. Technicy utrzymania ruchu są stale zajęci, ponieważ ścierny pył szklany negatywnie wpływa na łożyska zamontowane w systemach przenośników i przetwarzania stłuczki. Te bardzo drobne cząstki wnikają do łożysk i znacznie skracają ich żywotność.

W konsekwencji technicy ds. konserwacji musieli regularnie wymieniać łożyska, co rodziło szereg istotnych pytań: czy zespół postępował z wystarczającym profesjonalizmem oraz czy używał optymalnych narzędzi? Do...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy