Targi AUTOMATICON w nowym wymiarze

Wydarzenia

Za nami 26. edycja Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON. Mimo pandemii dopisali zarówno wystawcy, jak i goście, którzy chętnie korzystali z tak rzadkiej dziś okazji do osobistych rozmów i nawiązania nowych kontaktów.

Warszawskie centrum EXPO XXI w dniach 26–28 stycznia 2022 r. stało się jednocześnie areną spotkań w ramach dwóch imprez organizowanych razem z targami AUTOMATICON – 19. Międzynarodowych Targów Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA oraz 29. Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO. Patronat Honorowy objęły: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Minister Edukacji i Nauki, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Komitet Automatyki i Robotyki PAN.

REKLAMA

​​

218 firm, 4534 gości oraz 246 uczestników szkoleń, warsztatów i seminariów zorganizowanych w trakcie wydarzenia – tak wypada podsumowanie tegorocznych targów w liczbach. 12 % zwiedzających stanowili goście z zagranicy, z takich państw jak: Albania, Łotwa, Ukraina, Francja, Litwa, Belgia, Niemcy, Chorwacja, Mołdawia, Rosja, Austria, Norwegia, Kazachstan, Estonia, Wielka Brytania, Irlandia, Włochy, Portugalia, Czechy, Holandia, Słowacja, Kosowo, Dania i Islandia.

Ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia, zarówno w Polsce jak i na świecie, tegoroczna edycja miała nieco mniejszy zasięg od poprzednich, ale w opinii wielu wystawców to były znakomite targi pod względem kontaktów handlowych. Jedyne w tej części Europy wydarzenie silnie konsoliduje branżę, a nawiązane kontakty mają szanse przełożyć się na satysfakcjonujące zamówienia i pozwolić sprostać aktualnym wyzwaniom.

Nieodłącznym elementem każdej edycji Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON jest przyznanie Złotych Medali – prestiżowych wyróżnień, przyznawanych za innowacyjne produkty z szeroko pojmowanej automatyki. W tym roku otrzymały je:

  • Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu S.A. (nagrodzono Zrobotyzowany System Tynkarski (ZST),
  • FINDER Polska Sp. z o.o. (przekaźnik wysokiej mocy serii 68),
  • Inovatica AGV Sp. z o.o. (autonomiczne wózki widłowe INOVATICA AGV),
  • LEAN TECH Sp. z o.o. (robot AMR Lean-Cart 20.0).
  • Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP (Tachograf Kolejowy typ TC-XXXP).

Pełna oferta wystawców jest zamieszczona w katalogu targowym https://www.automaticon.pl/o-targach/katalog/ i w prezentacji na platformie https://superexpo.com/pl/targi/56962/automaticon-2022.

Kolejna edycja targów AUTOMATICON odbędzie się w marcu 2023 r.

(Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz)

Przypisy