Współpraca ITM oraz czasopisma SUR – Służby Utrzymania Ruchu: kalendarium wydarzeń podczas ITM INDUSTRY EUROPE

Aktualności Wydarzenia

Trwa odliczanie dni do kluczowego wydarzenia branży przemysłowej – targów ITM INDUSTRY EUROPE. Imponującej ekspozycji ponad sześciuset wystawców reprezentujących topowe marki już po raz trzeci będzie towarzyszył Kongres Industry Next. W tym roku to wyjątkowe spotkanie ekspertów odbędzie się pod hasłem: Świat przemysłu w czasach transformacji. Program powstaje przy wsparciu wiodących organizacji tego sektora.

Kongres Industry Next potrwa w tym roku aż trzy dni, od 30 maja do 1 czerwca 2023 r., o dzień krócej niż targi ITM INDUSTRY EUROPE, gromadzące światowej klasy wystawców, liderów z zakresu automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali. Debaty Kongresu będą się toczyć wokół aktualnych wyzwań, przed jakimi stoi branża przemysłowa. To tutaj na żywo wokół Sceny Kongresu będzie można zobaczyć pracujące maszyny i roboty oraz innowacyjne technologie.

REKLAMA

​​

Życie na krawędzi

Wykorzystanie systemów sztucznej inteligencji w obliczeniach brzegowych w przemyśle, czyli tzw. systemów Edge AI, rozwiązania sprzętowe takie jak Nvidia Jetson, Google Edge TPU oraz platforma Intel Gaudi - o tym opowie ekspert dr inż. Marcin Bieńkowski, redaktor prowadzący tytułu SUR – Służby Utrzymania Ruchu.

W prezentacji poruszona zostanie tematyka wykorzystania systemów sztucznej inteligencji w obliczeniach brzegowych w przemyśle, czyli tzw. systemów Edge AI. Przedstawione zostaną tu mało znane w Polsce, a chętnie wykorzystywane na świecie rozwiązania sprzętowe takie jak Nvidia Jetson, Google Edge TPU oraz platforma Intel Gaudi. Systemy te wykorzystują algorytmy uczenia maszynowego do rozwiązywania problemów pojawiających się na liniach produkcyjnych, a więc na brzegu sieci.

Wykład: Życie na krawędzi, czyli systemy Edge AI w przemyśle
Data: 31.05.2023, godz.15:00-15:30
Miejsce: Pawilon 5A, Scena Trendów dla Przemysłu
Prelegent: dr inż. Marcin Bieńkowski, redaktor prowadzący tytułu SUR – Służby Utrzymania Ruchu

dr inż. Marcin Bieńkowski jest absolwentem wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. Na tej uczelni obronił również swoją pracę doktorską. Z mediami związany jest od 1997 roku, gdzie rozpoczął pracę w magazynie komputerowym CHIP. W swojej wieloletniej karierze współtworzył takie tytuły jak PC Format, Next, IT Professional, IT w Administracji, Automatyka, Autonaprawa, Powder and Bulk oraz szeregiem portali, zarówno z branży IT, jak i branży przemysłowej. Kierował również jako Redaktor Naczelny takimi tyłami jak: Magazyn Przemysłowy, Benchmark Business, e-Sport, Fortniter. Obecnie związany jest z magazynem SUR – Służby Utrzymania Ruchu wydawanym przez Forum Media Polska. Dzięki swojej rozległej, multi-dyscyplinarnej wiedzy płynnie łączy zagadnienia związane z rozwojem technologii IT z systemami przemysłowymi, takimi jak Przemysłowy Internet Rzeczy, Przemysł 4.0 czy systemy sztucznej inteligencji w przemyśle.

W poszukiwaniu równowagi

Panel pt.: „Wydatki vs. rozwój – w dziale UR” organizowany przez redakcję czasopisma "Służby Utrzymania Ruchu" - partnera medialnego targów ITM INDUSTRY EUROPE, będzie dotyczył kosztów związanych z funkcjonowaniem i rozwojem działu Utrzymania Ruchu oraz ich wpływu na poprawę funkcjonowania organizacji. 

Wykład: Wydatki vs. rozwój – w dziale UR
Data: 30.05.2023, godz.15:00-16:00
Miejsce: Pawilon 5A, Scena Trendów dla Przemysłu
Prelegenci: Dawid Szewc, Inżynier ds. CMMS, Boerner Insulation oraz Adam Wysoczański, Dyrektor Służb Utrzymania Ruchu, Boerner Insulation

Dawid Szewc, aktualnie zajmuje stanowisko Inżyniera ds. CMM w firmie Boerner Insulation jego pasją jest automatyka przemysłowa oraz wdrażanie nowoczesnych technologii z dziedziny przemysłu 4.0. W wolnym czasie zgłębia różne dziedziny techniki i eksperymentuje godzinami z narzędziami w swoim warsztacie. Jako inżynier CMMS dąży do wykorzystania rozwijających się technologii w celu doskonalenia procesów zarządzania utrzymania ruchem. Jego główną misją jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa i efektywności pracy oraz minimalizacji kosztów.

Adam Wysoczański uzyskał tytuł inżyniera na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji oraz magistra na kierunku zarządzanie. Od 2012 roku  pracuje w zakładach przemysłowych Legnickiej oraz Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej , w działach technicznych. Obecnie zajmuje stanowisko Dyrektora Służb Utrzymania Ruchu, w firmie Boerner Insulation. Jest prezesem koła terenowego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich działającego przy LSSE. Interesuje się szeroko pojętą optymalizacją procesów przemysłowych. Współpracuje z Uniwersytetem Zielonogórskim i jest autorem publikacji Naukowych w tematyce przemysłu 4.0.

Więcej informacji o programie oraz targach: www.itm–europe.pl

Przypisy