Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności , Wydarzenia , Konferencje i szkolenia

27 kwietnia 2021

Wydarzenie SUR Bootcamp online: Szef UR jako lider innowacji

0 179

W dniach 12-13 maja redakcja czasopisma „Służby Utrzymania Ruchu” organizuje szkolenie SUR Bootcamp online. Będzie to wydarzenie poświęcone nowinkom technologicznym, a także nowoczesnym metodom diagnozowania i monitorowania stanu maszyn. Szkolenie będzie połączone z Wirtualnymi Targami Przemysłowymi. Uczestnicy szkolenia i odwiedzający targi otrzymają bezpłatny dostęp do stoisk i wszystkich wystąpień online. Całe wydarzenie odbędzie się na platformie PINE.

Wśród prelegentów znajdą się m.in. Piotr Bonarski, dyrektor zakładu produkcyjnego Technonicol-Insulation, Maciej Gniadek, pełnomocnik wiceprezesa Pionu Operacyjnego ds. Przemysłu 4.0 w Amica Group czy Janusz Pieklik, dyrektor Consultingu w Business Global Consulting Polska Sp. z o.o. Gościem specjalnym wydarzenia będzie dr Maciej Kawecki, który 12 maja o godz. 10:00 wygłosi POWER SPEECH – Jak technologia zmieni branże produkcyjną?

Program wydarzenia:

12 maja 2021 r.

BLOK 1: Technologie Industry 4.0 w codzienności Działów UR

Druk 3D, Big Data, sztuczna inteligencja, automatyzacja i robotyzacja – jak wdrożyć innowacje do swojego zakładu?

 • Wykorzystanie druku 3D zamiast obszernego magazynu części zamiennych – czy jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w Twojej firmie i dowiedz kiedy warto wdrożyć je u siebie?
 • W jaki sposób sprawnie zautomatyzować i usprawnić produkcję dzięki odpowiednim, dedykowanym narzędziom?
 • Systemy CMMS, SCADA, MES – jak wykorzystywać nowoczesne technologie do przekazywania aktualnych informacji w firmie?
 • Technologie Przemysłu 4.0 w fabrykach przyszłości – w jaki sposób wykorzystać inteligentne maszyny i systemy, by wzmocnić bezawaryjne utrzymanie urządzeń w fabryce?
 • W jaki sposób wykorzystać nowoczesne komponenty maszyn, by zwiększyć efektywność produkcji?

Blok 2: Nowoczesne metody diagnostyki maszyn i urządzeń

Monitorowanie i kontrola stanu maszyn i urządzeń – jakie metody wykorzystuje nowoczesne utrzymanie ruchu?

 • Stałe monitorowanie produkcji przemysłowej – jaki wpływ na procesy produkcyjne i pracę utrzymania ruchu ma monitorowanie i diagnostyka maszyn i urządzeń?
 • W jaki sposób należy podejść do zbierania i mierzenia danych w UR – jakie procesy mierzyć i obserwować, kiedy wyciągać wnioski z obserwacji?
 • Kamera termowizyjna jako narzędzie do przewidywania awarii – dlaczego regularne przeglądy termowizyjne pozwalają nie tylko zapobiegać stratom i przestojom na produkcji, ale także wznieceniu pożaru?
 • Regularna analiza smarów i olejów – z jakich powodów okresowa diagnostyka środków smarnych może być gwarantem niezawodnego i bezawaryjnego funkcjonowania maszyn i urządzeń?

13 maja 2021 r.

BLOK 3: Czyszczenie maszyn i przestrzeni produkcyjnej kluczem do sprawnej produkcji

W jaki sposób utrzymać linie produkcyjne w czystości oszczędzając równocześnie pieniądze?

 • Skuteczne metody czyszczenia maszyn i przestrzeni produkcyjnych – jak dobrać technologię w zależności od rodzaju produkcji, wykorzystywanych maszyn czy finansów?
 • Wysoka jakość produkcji – jaki wpływ na zniszczenie lub uszkodzenie gotowego produktu ma zabrudzona linia produkcyjna? Jak zawalczyć o odpowiednią jakość wyrobów?
 • Technologie niegroźne dla człowieka i przyjazne dla środowiska – czy można ograniczyć chemię i cieszyć się z wydajności i skuteczności czyszczenia? Jak znaleźć złoty środek?
 • Rozwiązania dezynfekujące – jak zadbać o wysoką skuteczność czyszczenia połączoną z dezynfekcją przestrzeni i urządzeń podczas pandemii COVID-19?

Blok 4: Skuteczne monitorowanie stanu maszyn

Jak dobrać, uaktualnić i wdrożyć strategię UR dostosowaną do specyfiki zakładu i stanu parku maszynowego

 • Prewencyjne, predykcyjne czy reaktywne utrzymanie ruchu – dobierz strategię odpowiednią dla swojego zakładu produkcyjnego
 • Z jakich powodów wybór odpowiedniej strategii ma znaczący wpływ na wydłużenie czasu bezawaryjnej pracy maszyn?
 • W jaki sposób zapobiegać awariom i nieplanowanym przestojom, by skutecznie podnieść efektywność linii produkcyjnej?
 • Wybór strategii a długofalowe działania – jak wpłynąć na myślenie pracowników i ujednolicić ich podejście tak, by praca Działu UR, miała rzeczywisty wpływ na bezawaryjną pracę całej fabryki?

Do udziału w wydarzeniu SUR Bootcamp online zapraszamy: dyrektorów i kierowników UR, dyrektorów ds. inwestycji, dyrektorów i kierowników produkcji, dyrektorów i kierowników technicznych, kierowników ds. remontów, koordynatorów UR, inżynierów UR, szefów UR, głównych mechaników, specjalistów ds. mechanicznych.

Bezpłatne zapisy i szczegółowe informacje na: www.sur-bootcamp.pl.

Kontakt:

Anna Zięba

Redaktor naczelna

"Służby Utrzymania Ruchu"

tel. 570 561 920

anna.zieba@forum-media.pl

Przypisy