Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności , Logistyka UR

18 czerwca 2021

Zautomatyzowane linie pakujące

0 92

Optymalizacja pakowania odgrywa ważną rolę w logistyce i transporcie towarów. Istnieje jednak szereg produktów, które trudno zapakować i standardowe maszyny się przy tym nie sprawdzą. Wtedy warto wiedzieć, że eksperci z Silny&Salamon projektują w pełni zautomatyzowane linie pakujące i integrują maszyny Autobag z systemami podawczymi i robotami, tworzonymi pod konkretne potrzeby.

Finalny efekt, jakim ma być bezpiecznie zapakowany, właściwy towar, odpowiednio oznaczony i atrakcyjny dla końcowego użytkownika, nie zawsze jest łatwo uzyskać. By usprawnić proces pakowania dla wielu grup produktów w takich branżach jak np.: elektroniczna, motoryzacyjna, wyrobów medycznych, meblowa, ogrodnicza, trzeba pokonać wiele specyficznych wyzwań, które wymagają indywidualnych rozwiązań.

Kształt to dopiero początek

Gdy trzeba spakować produkty o nietypowych kształtach, nie sprawdzi się popularna na rynku technologia flowpack, która nadaje się głównie do zamykania w opakowaniach elementów sztywnych i foremnych. W tej sytuacji odpowiedzią będzie technologia Autobag, która pozwala pakować różnorodne produkty w estetyczne worki.

- Skomplikowany kształt to tylko jeden z problemów podczas pakowania, z którymi trzeba sobie poradzić. Klienci zgłaszają szereg innych, charakterystycznych dla swoich branż. Niejednokrotnie specyfika elementów do spakowania, które zahaczają się o siebie, sklejają się, czy są tak drobne, że nie da się ich łatwo chwycić, wymaga wsparcia specjalistycznymi maszynami i dodatkowej automatyzacji. By sprostać tym wyzwaniom, wchodzimy na rynek z ofertą w pełni zautomatyzowanych linii do pakowania, opartych o maszyny Autobag i inne urządzania, które uniezależnią ten proces od człowieka. Są to np. stoły licząco-ważące lub wibracyjne, urządzenia do liczenia bardzo drobnych elementów czy linie podające – mówi Karol Szostak z firmy...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy