Autor: Aleksander Doliński

Absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył także zarządzanie i inżynierię produkcji na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Ma wieloletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych nabyte w czołowych firmach produkcyjnych branży automotive. Od 2009 r. zajmuje się także transferem technologii, organizacją oraz optymalizacją działów i procesów produkcyjnych w międzynarodowych firmach rozwijających się w projektach Greenfield. Rozległa wiedza, pasja i zaangażowanie przyczyniły się do osiągnięcia przez niego wielu sukcesów w obszarach produkcyjnych przynoszących firmom wymierne korzyści finansowe.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Opłacalność cobotów przy małej seryjności produkcji

Bez wątpienia rynek robotów współpracujących będzie się gwałtownie rozwijał w ciągu kilku najbliższych lat, a do najważniejszych wyznaczników doboru kontrahentów należeć będzie cena, bezpieczeństwo, elastyczność i łatwość programowania.

Czytaj więcej

Hoshin Kanri jako cząstka Lean Management

„Uważam, że nasz naród powinien zobowiązać się do tego, iż zanim skończy się obecna dekada, osiągniemy cel, jakim jest lądowanie człowieka na Księżycu i jego bezpieczny powrót na Ziemię” powiedział w maju 1961 r. prezydent John F. Kennedy. 16 lipca 1969 roku Apollo 11 wystartował z Florydy, aby dopełnić słów prezydenta i powrócić na Ziemię 24 lipca 1969. Przykład ten jest jednym z najdobitniejszych obrazujących, jak można przekuć, dzięki działaniom wielu ludzi, ambitną wizję w rzeczywistość.

Czytaj więcej

Od maszyny parowej do maszyny inteligentnej, czyli przemysł 4.0

W całej historii ludzkości przełomowe osiągnięcia technologiczne odbijały się ogromnym echem, wywołując tzw. rewolucje przemysłowe, które powodowały znaczące przemiany w strukturze i organizacji produkcji. Nie umniejszając oczywiście znaczenia przełomowych wynalazków, bez których ludzkość nie poszłaby naprzód, m.in. takich jak koło, czy pierwsze przekładnie mechaniczne – termin „rewolucja przemysłowa” po raz pierwszy pojawił się w czasach nowożytnych. 

Czytaj więcej