Z dociekliwością i determinacją inżynierowie Leuze – Sensor People – od ponad 50 lat tworzą innowacyjne rozwiązania będące kamieniami milowymi w rozwoju technologii automatyki przemysłowej. To, co nas napędza, to sukces naszych klientów. Tak było wczoraj. Tak jest dziś. Tak będzie jutro. Stworzona na miarę lidera w branży, zaawansowana technologicznie gama produktów składa się z wielu rodzajów czujników do zastosowań w technologiach automatyki. Znajdują się wśród nich czujniki przełączające i pomiarowe, systemy identyfikacji oraz rozwiązania do transmisji danych i przetwarzania obrazu. Będąc ekspertem w dziedzinie technologii bezpieczeństwa firma Leuze koncentruje się także na komponentach, usługach i rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa pracy. Leuze skupia się na kluczowych dla siebie branżach, w których specjaliści od czujników z wieloletnim doświadczeniem posiadają rozległe know-how przydatne dla specyficznych zastosowań. Obejmują one intralogistykę oraz branżę opakowań, obrabiarki, przemysł samochodowy oraz automatykę laboratoryjną. Firma Leuze została założona w 1963 roku i ma siedzibę w Owen/Teck w południowych Niemczech. Dziś na całym świecie zatrudnionych jest ponad 1200 pracowników – specjalistów od czujników, którzy z determinacją oraz z pasją przyczyniają się do postępu i transformacji, aby ułatwić swoim klientom sukces w stale zmieniającym się środowisku przemysłowym. Pracują dla swoich klientów zarówno w centrach technologiczno-szkoleniowych, jak również w 21 przedsiębiorstwach dystrybucyjnych, wspieranych przez ponad 40 międzynarodowych dystrybutorów.
W logistyce dystrybucji handlu spożywczego zachodzą obecnie ważne zmiany: coraz więcej sprzedawców wykorzystuje mikro-centra logistyczne (MFC - Micro-Fulfillment Centers), po to żeby stawić czoła wyzwaniom stawianym przez handel detaliczny online; oznacza to, że zamówienia są kompletowane niedaleko od klienta. Technologia czujników potrzebna do obsługi takich zamówień musi spełniać określone wymagania. Leuze oferuje rozwiązania dostosowane do takich zastosowań
Podczas zautomatyzowanego przeładunku materiałów między komórką robota a pojazdem kierowanym automatycznie, należy uniemożliwić niepostrzeżone wejście osób do strefy niebezpiecznej. Innowacyjne rozwiązanie Leuze zabezpiecza stacje przeładunkowe za pomocą dynamicznej korekty pola ochronnego. Dzięki temu stają się zbędne dodatkowe środki bezpieczeństwa, takie jak bariery i ogrodzenia.
Zintegrowana łączność to koncepcja, w której wszystkie istotne interfejsy przemysłowego ethernetu są zintegrowane, w taki czy inny sposób, z czujnikiem, umożliwiając tym samym łatwy dostęp do głównych funkcji urządzenia. Z technicznego punktu widzenia, nie jest to czymś skomplikowanym, ani drogim, ale wciąż tego typu rozwiązania są rzadkie rynku. Zamiast tego, producenci często oferują urządzenia bez interfejsów ethernetowych, a komunikacja realizowana jest za pośrednictwem bramki. Nie jest to jednak optymalne rozwiązanie. W odróżnieniu od niego, koncepcja zintegrowanej łączności firmy Leuze zapewnia operatorom systemów liczne korzyści - począwszy od uruchomienia (zarządzanie urządzeniami) poprzez monitorowanie maszyn (monitorowanie stanu) aż po optymalizację procesów.
Materiały o zróżnicowanych szerokościach, umieszczone w różnych pozycjach oraz częściowo załadowane palety stanowią szczególne utrudnienie przy zapewnianiu ochrony dostępu do stacji transferowych. Podejmując wyzwanie, Leuze stawia na koncepcję dynamicznego dopasowania formatu. Dzięki temu można cieszyć się pełną harmonią efektywności i bezpieczeństwa.
Standard OPC UA ułatwia bardziej efektywną ocenę danych z maszyn i urządzeń. Operatorzy systemów mogą skorzystać z nowych możliwości dzięki czujnikom z certyfikatem Leuze OPC UA.
Wiele rodzajów światła plus kompaktowa obudowa: Nowy czujnik kontrastu KRT 3C firmy Leuze – elastyczna integracja w procesach pakowania dzięki niewielkim rozmiarom i możliwości pracy w wielu kolorach.
Na targach LogiMAT w Stuttgarcie oraz interpack w Düsseldorfie specjaliści od czujników z firmy Leuze zaprezentowali innowacyjne szereg rozwiązań zwiększających efektywność procesów w intralogistyce i technologii pakowania.
W Niemczech zamówienia i dostawy świeżej żywności realizowane przez sklepy internetowe posiadają udział w rynku na poziomie 2,5% i nie kształtują się na takim poziomie jak w USA (3,4%), czy w regionie Azji i Pacyfiku (7,5%). Niemniej jednak wartości te wykazują tendencję wzrostową. Eksperci spodziewają się, że do 2030 roku ok. 20% wszystkich zakupów w supermarketach będzie realizowanych poprzez zamówienia online. Z jednej strony wynika to z faktu, że od lat, również w Niemczech, rośnie liczba dostawców żywności, którzy oferują połączenie usług sklepu internetowego oraz realizacji dostaw, konkurując tym samym ze stacjonarnymi sprzedawcami żywności. Z drugiej strony jest to rezultat rosnącego wpływu, jaki globalne mega-trendy, takie jak np. cyfryzacja wywierają na handel i społeczeństwo.
Intralogistyka przyszłości to skuteczne, ciche, automatyczne systemy pracujące praktycznie w sposób niezauważalny. Co więcej, sterowane automatycznie pojazdy mogą przemieszczać się po hali fabrycznej z najwyższą precyzją. Wydajna produkcja, w której ludzie, maszyny, przenośniki podłogowe oraz systemy magazynowe są połączone w jeden spójny intralogistyczny system nie jest już tylko wizją. Tego rodzaju rozwiązania określane mianem „Inteligentnego Przepływu Materiałów” oferuje swoim klientom firma TRUMPF we współpracy z Leuze – ekspertem w dziedzinie czujników, które wykorzystać można do wykrywania obecności przedmiotów i ludzi, a także systemów gromadzenia danych oraz mechanizmów zapewnienia bezpieczeństwa.
AMS 100i firmy Leuze jest jednym z najmniejszych laserowych systemów pozycjonowania dostępnych na rynku. Dzięki temu jest idealnym rozwiązaniem w przypadku zabudowy urządzeń w ograniczonej przestrzeni.
Nowe czujniki z serii 36 firmy Leuze wykrywają obiekty nawet przy bardzo dużym zakresie roboczym. Atrakcyjna cenowo konstrukcja czujników zapewnia istotne korzyści producentom i operatorom wysoce zautomatyzowanych systemów.
Leuze wprowadza na rynek pierwszy na świecie system bezpiecznego pozycjonowania za pomocą kodów kreskowych. FBPS 600i umożliwia wykrywanie bezpiecznej pozycji przy użyciu tylko jednego urządzenia.