DuoDrive: system napędowy skrojony na miarę dla intralogistyki

Aktualności Wydarzenia Automatyzacja i robotyzacja

Wysoce wydajne i bardzo kompaktowe: takie powinny być rozwiązania napędowe dla intralogistyki. Nowy motoreduktor DuoDrive firmy NORD został specjalnie opracowany, aby spełnić te wymagania. DuoDrive potrzebuje bardzo niewiele miejsca na instalację i ma najwyższą sprawność spośród kombinacji przekładnia/silnik w tej klasie mocy.

Dzięki DuoDrive NORD DRIVESYSTEMS zapewnia idealne rozwiązanie napędowe do systemów przenośników w przemyśle spożywczym i intralogistyce. Zgłoszony do opatentowania motoreduktor składa się z wysokosprawnego silnika synchronicznego z magnesami trwałymi IE5+ oraz jednostopniowej przekładni walcowej. Ponieważ oba komponenty są w pełni zintegrowane w jednej obudowie, DuoDrive ma znacznie smuklejszą konstrukcję niż produkty konkurencji. W związku z tym umożliwia mątaż w wąskich miejscach w zastosowaniach przenośnikowych.

REKLAMA

​​

Przy poziomie 92%, DuoDrive osiąga obecnie najwyższą sprawność systemu w tej klasie mocy. Silnik IE5+ zapewnia najwyższą wydajność. Obejmuje szeroki zakres momentu obrotowego i dzięki temu jest optymalnie zaprojektowany dla ekonomicznego zakresu obciążenia częściowego, w którym działa większość zastosowań intralogistycznych.

Dzięki niewielkim stratom mocy DuoDrive nie wymaga chłodzenia wentylatorem, a tym samym generuje bardzo niską emisję hałasu (maks. 65 dB(A)). Cicha praca jest dużą zaletą w zastosowaniach intralogistycznych, takich jak odprawa na lotniskach lub wydawanie towarów w obszarze B2C.

Ale DuoDrive imponuje nie tylko wysoką gęstością mocy i kompaktową konstrukcją. Dzięki stałemu momentowi obrotowemu w szerokim zakresie prędkości, motoreduktor pozwala na redukcję wariantów, a tym samym obniżenie całkowitego kosztu posiadania (TCO). DuoDrive jest indywidualnie dostosowywany do każdej aplikacji i specjalnie zaprojektowany dla zakresu obciążeń każdego systemu.

Źrodło: NORD NAPĘDY SP. Z O.O.
 

Przypisy