Firmy NSK i thyssenkrupp oceniają możliwość utworzenia wspólnego przedsięwzięcia w sektorze motoryzacyjnym

Firmy NSK Ltd i thyssenkrupp AG podpisały protokół ustaleń (MoU) w celu oceny warunków potencjalnego utworzenia spółki typu joint venture pomiędzy NSK Steering i thyssenkrupp Automotive. Obie firmy realizują obecnie fazę ewaluacji zanim podejmą decyzję o rozpoczęciu przyszłej współpracy przed końcem 2022 r.

Działy układów kierowniczych obu firm są wysoce komplementarne i zapewniają synergię pod względem kompetencji produktowych, zasięgu geograficznego i grup klientów. Firma NSK oczekuje, że połączone możliwości ułatwią spółce joint venture zaspokojenie rozbudowanych i wysoko technologicznych wymagań globalnych klientów z branży motoryzacyjnej. Pozwoli to również połączonemu podmiotowi skuteczniej konkurować na globalnym rynku układów kierowniczych.

REKLAMA

​​

Saimon Nogami, starszy wiceprezes wykonawczy NSK Ltd, podkreśla: - NSK Steering i thyssenkrupp Automotive podzielają podobną kulturę zorientowaną na klienta i dążenie do doskonałości. Przewidywane wspólne przedsięwzięcie umożliwi nam dostarczanie produktów i usług zapewniających większą niż kiedykolwiek wartość dodaną dla naszych klientów na całym świecie.

Martina Merz, dyrektor generalny thyssenkrupp AG, dodaje: - Głównym celem jest doprowadzenie wszystkich naszych firm do zajęcia pozycji w TOP 3 na rynku. Tam, gdzie ma to sens technologiczny i strategiczny, chętnie współpracujemy z silnymi partnerami. Szczególnie w branży motoryzacyjnej wielkość i ekonomia skali to kluczowe czynniki zapewniające sukces na rynkach światowych. Już obecnie firmy motoryzacyjne thyssenkrupp AG mają doskonałą sytuację rynkową, a współpraca między naszym działem motoryzacyjnym i NSK Steering może tylko pomóc w dalszym wzmacnianiu i poszerzaniu tej pozycji.

Rozwiązania NSK Steering to innowacyjne produkty, takie jak lekkie i kompaktowe układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym (EPS), układy kierownicze bez wspomagania z możliwością regulacji i efektywnymi funkcjami absorbowania energii oraz lekkie przeguby i wały pośrednie oferujące liczne funkcje zintegrowane. W podpisanym protokole ustaleń obie firmy zgadzają się na niewiążącą fazę oceny odpowiednich przedsiębiorstw, bez żadnych przyjętych z góry wyników. Do końca roku
zostanie podjęta decyzja o ewentualnym modelu współpracy.

Na zdjęciu głównym:
Martina Merz, dyrektor generalny thyssenkrupp AG oraz Saimon Nogami, starszy wiceprezes wykonawczy NSK Ltd, podczas podpisywania protokołu ustaleń (MoU).

Przypisy