Nowa jakość uszczelnienia i żywotność dłuższa nawet o 100%  – Premium Sine Seals od SEW-EURODRIVE

Aktualności Automatyzacja i robotyzacja

Pierścienie uszczelniające nie są nowym rozwiązaniem - są stosowane wszędzie tam, gdzie konieczne jest uszczelnienie obracającego się wału. Dotychczas stosowaliśmy produkty zgodne z normą DIN 3760 oraz bieżącym stanem techniki. Dlaczego w takim razie opracowaliśmy wersję Premium Sine Seal (PSS) i czym się ona różni od innych pierścieni?

REKLAMA

​​

Napędy wykorzystywane w przemyśle są eksploatowane przy dużej dynamice i zmiennym kierunku obrotów oraz coraz częściej pracują całą dobę - nawet do 8000 roboczogodzin rocznie. Biorąc pod uwagę takie obciążenia pierścień uszczelniający wał stanowi najsłabsze ogniwo motoreduktora pod kątem żywotności.

SEW-EURODRIVE opracowała we współpracy z firmą Freudenberg Sealing Technologies uszczelnienie Premium Sine Seal, charakteryzujące się zoptymalizowanym smarowaniem w szczelinie uszczelnienia, zredukowanym tarciem i zużyciem, jak również podwyższonym bezpieczeństwem szczelności.

Korzyści:

  • Mniejsze zużycie na powierzchni uszczelniającej nawet o 50%.
  • Wydłużona żywotność nawet o 100% w porównaniu z klasycznymi pierścieniami uszczelniającymi.
  • Brak docierania lub zużycia na wale - w przypadku demontażu napędu - wymiana pierścienia uszczelniającego wał może odbyć się dokładnie w tym samym miejscu.
  • Większa niezawodność urządzeń dzięki lepszej ochronie przed przeciekami.

 

Źródło: SEW-EURODRIVE

Przypisy