Dołącz do czytelników
Brak wyników

22 lipca 2022

Przemysł wytwórczy wchodzi na nowy poziom dzięki technologiom multi carrier i digital twin

0 93

Przemysł produkcyjny przechodzi głęboką przemianę. W ciągu ostatnich lat wzrosło zapotrzebowanie konsumentów na produkty, które mają być dostarczane do ich rąk jak najszybciej. Z kolei pandemia koronawirusa przyczyniła się do większego zainteresowania zakupami online. W 2021 roku globalna sprzedaż detaliczna w sektorze e-commerce osiągnęła wartość około 4,9 bln USD. Szacuje się, że w ciągu najbliższych czterech lat ta suma wzrośnie nawet o połowę[1].

 

 

Wzrost trendów zakupowych w Internecie i stale rosnący popyt na towary dopasowane do potrzeb kupujących stawiają przed globalnymi producentami nie lada wyzwanie. Oczekiwania klientów co do szybkich i ekologicznych dostaw stają się coraz większe. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest rekonfiguracja produkcji, która pozwala na skrócenie czasu wprowadzania produktu na rynek, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów operacyjnych.

Schneider Electric rewolucjonizuje linie produkcyjne

Wyprodukowanie maszyny, która będzie w stanie obsłużyć wiele formatów, zajmuje sporo czasu. Schneider Electric, producent systemów automatyki, wprowadził na rynek innowacyjną technologię inteligentnego transportu Multi Carrier Lexium MC12, dzięki której możliwe jest znaczące zwiększenie wydajności produkcji. Modułowy system stworzony przez Schneider Electric ma na celu skrócenie procesu budowania linii produkcyjnych, co w ostatecznym rozrachunku pozwoli na dotarcie końcowego produktu do klienta w krótszym czasie. Zastosowanie technologii ruchu liniowego oraz digital twin (cyfrowego bliźniaka, czyli odwzorowania fizycznych modeli w świecie wirtualnym) umożliwia projektowanie wydajniejszych i bardziej modułowych rozwiązań.

Technologia zastosowana w Lexium MC12 zwiększa wydajność i elastyczność zautomatyzowanych maszyn o 50 proc., skraca czas instalacji i uruchomienia nawet o połowę oraz redukuje czas projektowania i wprowadzania produktu na rynek o 30 proc. Rozwiąza...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy