Przemysłowa wiosna, czyli targi STOM i wydarzenia towarzyszące

Aktualności

Kieleckie targi STOM, jak co roku przyciągają tysiące zwiedzających i setki wystawców. W tym roku, to jedno z największych spotkań profesjonalistów związanych z przemysłem trwa nie trzy, ale cztery dni, a mianowicie od 28 do 31 marca. Na pewno wydłużenie targów pozwoli znacznie większej liczbie osób odwiedzić hale targowe, co potwierdzają nasze, redakcyjne obserwacje. W drugim dniu targów, kiedy piszę te słowa, na stoiskach wystawców, gościły tłumy odwiedzających.

Tegoroczna odsłona targów STOM na pewno, tak jak zapowiadali to już wcześniej organizatorzy, będzie rekordowa. W trakcie ceremonii wręczenia medali i wyróżnień dla laureatów konkursu na najlepsze, innowacyjne produkty i technologie prezentowane na Przemysłowej Wiośnie, Wiceprezes Zarządu Targów Kielce, Pani Bożena Staniak ogłosiła, że na 333 stoiskach umiejscowionych, aż w siedmiu halach, wystawiło się 570 firm z 20 krajów. Łączna powierzchni tegorocznej, przemysłowej ekspozycji to, bagatela, ponad 19 tys. m2. Jeszcze za wcześnie na podsumowania, wszak targi jeszcze trwają, ale będą to jedne z największych i najlepszych, z dotychczasowych targów STOM.

REKLAMA

​​

Targi rzeczywiście są imponujące, znaleźć tu można zarówno centra obróbcze, obrabiarki CNC, prasy, tokarki, frezarki systemy automatyki, systemy druku 3D, maszyny współrzędnościowe, kompleksowe systemy do spawania, wycinarki laserowe i plazmowe, systemy magazynowe, narzędzia i wiele, wiele innych. Zainteresowanie zwiedzających jest ogromne. W naszej krótkiej fotorelacji, postaraliśmy się zaprezentować różne, obecne w Kielcach rozwiązania. Tak, aby osoby, które nie mogły osobiście zjawić na tegorocznej Przemysłowej Wiośnie i targach STOM, mogły choć trochę poczuć to niezwykłą, atmosferę, jaka i naszej redakcji się udzieliła. Zapraszamy do obejrzenia zatem, do obejrzenia naszej relacji zdjęciowej z dwóch pierwszych targowych dni.