Przemysłowa wiosna, czyli targi STOM i wydarzenia towarzyszące

Aktualności

Kieleckie targi STOM, jak co roku przyciągają tysiące zwiedzających i setki wystawców. W tym roku, to jedno z największych spotkań profesjonalistów związanych z przemysłem trwa nie trzy, ale cztery dni, a mianowicie od 28 do 31 marca. Na pewno wydłużenie targów pozwoli znacznie większej liczbie osób odwiedzić hale targowe, co potwierdzają nasze, redakcyjne obserwacje. W drugim dniu targów, kiedy piszę te słowa, na stoiskach wystawców, gościły tłumy odwiedzających.

Tegoroczna odsłona targów STOM na pewno, tak jak zapowiadali to już wcześniej organizatorzy, będzie rekordowa. W trakcie ceremonii wręczenia medali i wyróżnień dla laureatów konkursu na najlepsze, innowacyjne produkty i technologie prezentowane na Przemysłowej Wiośnie, Wiceprezes Zarządu Targów Kielce, Pani Bożena Staniak ogłosiła, że na 333 stoiskach umiejscowionych, aż w siedmiu halach, wystawiło się 570 firm z 20 krajów. Łączna powierzchni tegorocznej, przemysłowej ekspozycji to, bagatela, ponad 19 tys. m2. Jeszcze za wcześnie na podsumowania, wszak targi jeszcze trwają, ale będą to jedne z największych i najlepszych, z dotychczasowych targów STOM.

REKLAMA

Targi rzeczywiście są imponujące, znaleźć tu można zarówno centra obróbcze, obrabiarki CNC, prasy, tokarki, frezarki systemy automatyki, systemy druku 3D, maszyny współrzędnościowe, kompleksowe systemy do spawania, wycinarki laserowe i plazmowe, systemy magazynowe, narzędzia i wiele, wiele innych. Zainteresowanie zwiedzających jest ogromne. W naszej krótkiej fotorelacji, postaraliśmy się zaprezentować różne, obecne w Kielcach rozwiązania. Tak, aby osoby, które nie mogły osobiście zjawić na tegorocznej Przemysłowej Wiośnie i targach STOM, mogły choć trochę poczuć to niezwykłą, atmosferę, jaka i naszej redakcji się udzieliła. Zapraszamy do obejrzenia zatem, do obejrzenia naszej relacji zdjęciowej z dwóch pierwszych targowych dni.