Rittal, Eplan i GEC na targach Hannover Messe 2022 – usieciowione ekosystemy IT koniecznością dla inteligentnej fabryki

Cele cyfrowej transformacji są jasne – większa transparencja, szybkość i zrównoważony rozwój w produkcji oraz eksploatacji. Warunkiem koniecznym są zdigitalizowane oraz usieciowione ekosystemy w przemyśle oraz IT - w budowie maszyn i urządzeń, automatyce, rozwiązaniach IIoT, w infrastrukturach IT czy inteligentnych usługach. Rittal, Eplan i German Edge Cloud – po raz pierwszy na wspólnym stoisku na targach Hannover Messe 2022, przedstawiły koncepcję jak połączyć te światy i wspierać przedsiębiorstwa na drodze do inteligentnej fabryki. Główny akcent położono na rozwiązania dla efektywnej, bezpiecznej i zrównoważonej eksploatacji urządzeń oraz procesów produkcji.

W wielu firmach inteligentna fabryka wraz ze sztuczną inteligencją, aplikacjami czasu rzeczywistego, 5G i Przemysłu 4.0 jest ciągle jeszcze przyszłością. Praktyka w przemyśle wytwórczym pokazuje, że po około dziesięciu latach „Przemysłu 4.0” nadal nie został jeszcze wyczerpany optymalny potencjał cyfryzacji a  w wielu przedsiębiorstwach produkcyjnych dopiero teraz przystępuje się do działania.

REKLAMA

- Jeżeli firmy chcą wytwarzać swoje produkty maksymalnie elastycznie, szybko, ekonomicznie i w zrównoważony sposób to potrzebują zintegrowanej cyfrowo produkcji oraz pełnego usieciowienia swoich procesów i ekosystemów – mówi Markus Asch, CEO Rittal International. – Friedhelm Loh Group korzysta z doświadczenia w dziedzinie przemysłu i wiedzy technologicznej Rittal, Eplan oraz German Edge Cloud....

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Służby Utrzymania Ruchu”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy