Seria maszyn Aero2 firmy Cold Jet pomaga służbom UR w zachowaniu porządku

Aktualności Automatyzacja i robotyzacja Maszyny i urządzenia

Seria urządzeń Aero2 do czyszczenia suchym lodem obejmuje wydajne i wszechstronne maszyny czyszczące, które może wykorzystać dział utrzymania ruchu w niemalże każdym zakładzie produkcyjnym.

Dzięki zastosowanym wewnątrz technologiom maszyny zużywają mniejszą ilość suchego lodu i sprężonego powietrza. Maszyny te są bardzo łatwe w obsłudze. 7-calowy, kolorowy wyświetlacz z cyfrowym sterowaniem pozwala łatwo podejrzeć i dostosować parametry czyszczenia oraz ustawienia maszyny. Dzięki programowalnym i chronionym hasłem recepturom można zachować pełną kontrolę i mieć pewność, że czyszczenie odbywa się przy najlepiej dostosowanych ustawieniach dla każdej pojedynczej aplikacji.

REKLAMA

​​

Dodatkowo, urządzenia serii Aero2 są pierwszymi na rynku, w których wdrożono rozwiązania Przemysłu 4.0. Dzięki łączności opartej na Internecie Rzeczy (IoT) można je skomunikować i zintegrować z całym procesem produkcyjnym w zakładzie. Na platformie Cold Jet CONNECT® można zachować dane diagnostyczne i wykorzystać je w celu jeszcze lepszej optymalizacji procesu czyszczenia. Każda maszyna posiada własny QR kod, po zeskanowaniu którego opeator przechodzi na stronę techniczną dedykowaną dla danej maszyny z dostępem online do instrukcji, części i akcesoriów.

Seria Aero2 oferuje różne opcje czyszczenia. Dzięki dwóm liniom maszyn, PCS i PLT, można wybrać najlepszą formę dla każdego zastosowania. W zależności czy potrzebujemy wyczyścić formy wtryskowe, drobne detale, maszyny, czy też całe linie produkcyjne, możemy wybrać jedną z dwóch opcji.

Modele PCS wyposażone są w rewolucyjny System Kontroli Cząsteczek (Particle Control System – PCS), który pozwala na cięcie standardowych granulek suchego lodu na cząsteczki. Dzięki temu operator ma pełną kontrolę nad wyborem dowolnej wielkości suchego lodu w zakresie od 3 mm do 0,3 mm zgodnie z własnym zapotrzebowaniem. Dotychczasowe urządzenia dostępne na rynku oferowały czyszczenie suchym lodem w jednym rozmiarze lub pozwalały rozdrabniać suchy lód poprzez dysze. Zastosowanie unikatowego Systemu PCS umożliwia czyszczenie suchym lodem w 28 rozmiarach. Dzięki temu możemy ją śmiało zastosować przy czyszczeniu zarówno form wtryskowych, delikatnych powierzchni, wszelkiego rodzaju elektroniki, jak i w renowacji aut oraz mebli.

Modele PLT są natomiast zaprojektowane tak, aby były bardziej efektywne przy wyższym ciśnieniu powietrza i są zoptymalizowane do zastosowań wymagających większej mocy.  Maszyny PLT wykorzystują standardowy granulat do bardziej agresywnego czyszczenia. Z tą maszyną wyczyścimy między innymi rdzennice i formy w odlewniach, linie produkcyjne
w spożywce, podwozia aut oraz przyrządy i narzędzia spawalnicze.

źródło: Cold Jet

Przypisy