Sześć najlepszych systemów prowadzenia przewodów do praktycznie wszystkich zastosowań

Utrzymanie ruchu Automatyzacja i robotyzacja Produkcja
   Tematy poruszane w tym artykule   ```html
 • Jak wybrać najlepszy e-prowadnik dla różnorodnych aplikacji z oferty firmy igus®.
 • Techniczne szczegóły i zastosowania systemu E2.1 micro dla bardzo małych przestrzeni.
 • Charakterystyka e-prowadnika E2.1, który łączy stabilność, wszechstronność i łatwość w otwieraniu.
 • Właściwości systemu R2.1, zapewniającego ochronę kabli przed kurzem i brudem w trudnych warunkach.
 • Cechy systemu E4.1L oferującego połączenie wytrzymałości i lekkości.
 • Poznaj korzyści beznarzędziowego systemu E4Q, który pozwala oszczędzić czas i energię podczas instalacji.
 • Zalety wykorzystania systemu E4.1 w różnych branżach dla poprawy żywotności aplikacji.
 • Wskazówki, pomagające w wyborze odpowiedniego e-prowadnika na podstawie konkretnych wymagań aplikacyjnych.
 • Korzystanie z bezpłatnej konfiguracji e-prowadnika online dla dopasowania idealnego produktu do aplikacji.
 • Informacje o możliwości otrzymania bezpłatnej porady od ekspertów firmy igus® w przypadku wątpliwości dotyczących wyboru e-prowadnika.
```

Szukasz odpowiedniego e-prowadnika do swojej aplikacji, ale masz trudności ze znalezieniem odpowiedniego produktu? W takim razie jesteś we właściwym miejscu! W tym artykule zebraliśmy dla Ciebie 6 najlepszych systemów e-prowadnikowych firmy igus®, dzięki którym możesz z powodzeniem wdrożyć 90% wszystkich aplikacji. Oceniliśmy je na podstawie następujących kryteriów:

REKLAMA

​​

 • bestsellery i świadomość marki,
 • zalety techniczne,
 • specjalna funkcjonalność,
 • długa żywotność produktu.
   

Oto 6 najlepszych systemów e-prowadników do praktycznie wszystkich zastosowań dostępnych w ofercie firmy igus®:

 • system E2.1 micro – bardzo małe przestrzenie,
 • system E2.1 – stabilny, wszechstronny, łatwo otwierany,
 • system R2.1 – ochrona przed kurzem i brudem,
 • system E4.1L – idealne połączenie stabilności i lekkości,
 • system E4Q – otwieranie i zamykanie bez użycia narzędzi,
 • system Et4.1 – solidny, cichy i modułowy.
   

1. System E2.1 micro do bardzo małych przestrzeni

System E2.1 micro to bardzo mały, jedno- lub dwuczęściowy e-prowadnik, który jest lekki, a tym samym idealny do bardzo dynamicznych zastosowań. W porównaniu z innymi typami od igus® o tej samej konstrukcji, e-prowadnik E2.1 micro oferuje również solidny system ograniczników zapewniający do 25% większe samonośne długości, a także o 100% większą masę wypełnienia.
Typowe branże i zastosowania: drzwi automatyczne, pojazdy, maszyny pomiarowe i ogólna inżynieria mechaniczna

2. System E2.1 – stabilny, wszechstronny i łatwy do otwarcia

e-prowadnik E2.1 został po raz pierwszy wprowadzony kilka lat temu i uznany za następcę systemu E2/000, który sprawdzał się przez ponad 15 lat. W porównaniu z systemem E2/000 – system E2.1 zapewnia więcej miejsca na instalację, łatwe napełnianie i montaż oraz długą żywotność. To sprawia, że E2.1 jest najlepszym e-prowadnikiem dla średniego zakresu obciążeń.
Typowe branże i zastosowania: obrabiarki, maszyny do obróbki drewna i ogólna inżynieria mechaniczna

3. System R2.1 chroni kable przed kurzem i brudem

Szukasz prowadnika kablowego o szczelnej konstrukcji, który chroni przewody przed wiórami? W takim razie polecamy tubę R2.1. Jest to ekonomiczny, wytrzymały system o bardzo szczelnej konstrukcji i mocnych podwójnych ogranicznikach dla wysokich mas wypełnienia, a także dużych długości bez podparcia. Dopuszczalna temperatura wynosi od -40°C do +120°C, a dla gorących wiórów do +850°C, dostępne na życzenie.
Typowe branże i zastosowania: we wszystkich obszarach z brudem i opiłkami, obrabiarki, maszyny do obróbki drewna, maszyny tekstylne i ogólna inżynieria mechaniczna

4. System E4.1L – idealne połączenie wytrzymałości i lekkości

Dzięki kompaktowej konstrukcji i idealnie dopasowanym elementom e-prowadnik E4.1L zapewnia najwyższą wydajność w przystępnej cenie. Łatwo dostępne wnętrze, ulepszone poprzeczki i separatory oraz nowy system odciążający o strukturze plastra miodu zapewniają o 80% szybszy montaż. Przyjazne dla kabli wnętrze zapewnia ich długą żywotność. E4.1L skraca czas przestojów, instalacji i konserwacji, jednocześnie oszczędzając czas i pieniądze związane z eksploatacją i zakupem.
Typowe branże i zastosowania: obrabiarki i ogólna inżynieria mechaniczna.

5. System E4Q – beznarzędziowe otwieranie i zamykanie e-prowadnika

E4Q to najnowsza generacja przyjaznych w montażu e-prowadników, która została opracowana w celu zapewnienia najlepszego możliwego rozwiązania dla niepodpartych i długich przejazdów. Ten prowadnik kablowy można łatwo i szybko otwierać i zamykać ręcznie – to znaczy w 100% bez użycia narzędzi. Dzięki temu napełnianie jest o 40% szybsze w porównaniu z typem E4.1. Ponadto 10% mniejsza waga przy wysokiej stabilności oznacza 10% mniejsze zużycie energii w produkcji.
Typowe branże i zastosowania: obrabiarki, systemy dźwigowe, systemy automatyki i ogólna inżynieria mechaniczna.

6. System E4.1 –solidny, cichy i modułowy

Dzięki e-prowadnikowi E4.1 można jeszcze bardziej zwiększyć żywotność aplikacji, a tym samym obniżyć koszty. Model E4.1 ma konstrukcję z podcięciem zapewniającą idealną stabilność boczną, dużą siłę pchającą i ciągnącą na długich odcinkach i dużą długość bez podparcia, a także hamulec tłumiący hałas.
Typowe branże i zastosowania: dźwigi, dźwigi wewnętrzne, kompostownie, oczyszczalnie ścieków, obrabiarki, ogólna inżynieria mechaniczna, technologia przenośników, chłodnictwo, maszyny budowlane, obróbka drewna i robotyka, a także przeładunek.

Kiedy stosować i który e-prowadnik?

 • Kiedy masz aplikację o ograniczonej przestrzeni, wysokość wewnętrzna wynosi od 10,1 do 14,4 mm, a waga wypełnienia wynosi od 0,7 do 1,25 kg/m, to system E2.1 micro jest właściwym wyborem.
 • W przypadku większej przestrzeni wewnętrznej o wysokości wewnętrznej 26, 38 i 48 mm i średnim zakresie obciążenia od 5 do 14 kg/m zalecamy system E2.1.
 • Jeśli potrzebujesz prowadnika kablowego do ochrony przed wiórami, najlepszy będzie system R2.1.
 • Gdy chcesz otwierać i zamykać e-prowadniki całkowicie bez użycia narzędzi i zaoszczędzić 40% czasu instalacji, system E4Q jest odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie.
 • Dzięki systemowi E4.1 można wdrożyć aplikacje o wysokości wewnętrznej od 21 do 350 mm i masie wypełnienia od 4 do 600 kg/m. 
 • System E4.1L zapewnia najlepsze połączenie wytrzymałości i lekkości przy wysokości wewnętrznej od 31 do 64 mm i masie wypełnienia od 7 do 40 kg/m.
   

To 6 najlepszych systemów prowadników kablowych, dzięki którym można wdrożyć 90% wszystkich zastosowań. Ponadto możesz skorzystać z bezpłatnej konfiguracji e-prowadnika online (https://echain-expert.igus.tools). Po wprowadzeniu kilku danych zostanie wyświetlony odpowiedni e-prowadnik dla danego zastosowania.
Nie ma nic prostszego! Jeśli jednak masz wątpliwości, zawsze możesz skontaktować się bezpośrednio z ekspertami firmy igus®, którzy służą bezpłatną poradą i chętnie pomogą w doborze odpowiedniego rozwiązania.

Przypisy