Dział: Produkcja

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Rozwój nowej rewolucji przemysłowej

Z prof. dr hab. inż. Jarosławem Sępem, prorektorem ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem Politechniki Rzeszowskiej, pierwszym zastępca rektora P.Rz., rozmawia Janusz Mincewicz.

Czytaj więcej

Trzy powody, by zastosować modułowy system automatyki MOVI-C® Żegnajcie komplikacje, witaj MOVI-C®

Kompleksowy, skalowalny – modułowy system automatyki MOVI-C® firmy SEW-EURODRIVE to kompleksowe rozwiązanie dla każdego zadania automatyzacji. Jeden producent – jedno rozwiązanie. Obejmuje usługi, sprzęt i oprogramowanie, od planowania i uruchomienia po obsługę i serwis. Co ma do zaoferowania? Maksymalne odciążenie, zabezpieczenie na przyszłość i poczucie, że zawsze masz osobę kontaktową, na której możesz polegać.

Czytaj więcej

Wymagania klientów napędzają rozwój sektora maszyn

Polityka firmy FANUC, polegająca na wsłuchiwaniu się w potrzeby klientów, napędza rozwój szerokiej gamy produktów. Coraz bogatsza oferta efektywnych, a zarazem oszczędnych obrabiarek i robotów, przygotowanych do współpracy z człowiekiem i innymi elementami parku maszynowego, przynosi odpowiedź na najbardziej palące potrzeby firm.

Czytaj więcej

Normalizacja w utrzymaniu ruchu: od świadomości do kreatywności (cz. 1 z 3)

W krajowej rzeczywistości pojęcia normy i standardy traktowane są najczęściej jak synonimy. Natomiast z punktu widzenia UR warto by było nadać im nieco różniące się znaczenia. Norm są na świecie tysiące. Przedsiębiorstwa winny posiadać ich świadomość w zakresie pokrywającym się z potrzebami prowadzonych działalności – także UR. Z tym nie jest najlepiej. Świadczą o tym m.in. SIWZ-y. W minionej dekadzie można znaleźć wiele takich, które odwoływały się do norm już nieaktualnych, a także nie odwoływały się do wielu innych, do których mogły się odwołać, a przez to poczynić proces inwestycyjny bardziej poprawnym – w praktyce: najczęściej bez wzrostu kosztów inwestycji. Aby to czynić, trzeba by było mieć bardziej kompletne dokumenty, będące standardami obowiązującymi w przedsiębiorstwie. Takie dokumenty dotyczące systemów mających wspomagać nadzór stanu technicznego majątku produkcyjnego mają jedynie nieliczne przedsiębiorstwa w Polsce.

Czytaj więcej

Waga logistyki w procesie produkcyjnym

Z dr hab. inż. Piotrem Cyplikiem, prof. Politechniki Poznańskiej, kierownikiem Zakładu Zarządzania Produkcją i Logistyki Politechniki Poznańskiej, rozmawia Janusz Mincewicz.

Czytaj więcej

Produkcja i wykorzystanie elementów złącznych w przemyśle

Elementy złączne to niewielkie komponenty, bez których współczesny przemysł nie mógłby istnieć. Pomimo niewielkich rozmiarów pełnią one niezmiernie ważną funkcję w wielu branżach. Ich najważniejszym zadaniem jest skuteczne połączenie większych części, aby z pojedynczych kawałków mogły powstać kompletne, w pełni funkcjonalne systemy lub instalacje przemysłowe.

Czytaj więcej

Nowości na rynku lakierów przemysłowych

Aplikacje przemysłowe wymagają wielu specjalnych rozwiązań – od odpowiednio dobranych materiałów aż po lakiery o konkretnych właściwościach. Co ważne, ich rola skupia się nie tylko na estetyce, lecz także m.in. na ochronie elementów konstrukcji. Nie bez znaczenia jest też ekologia, jak również optymalizacja wagi gotowych maszyn, narzędzi i instalacji dla przemysłu, zwłaszcza w sektorach takich jak lotnictwo.

Czytaj więcej

Rynek produkcji komponentów do aut elektrycznych potrzebuje mycia na klasę czystości wg VDA 19.1

Jak to robi VIA z okolic Wrocławia, dostarczając komponenty do klientów z sektora automotive na kilka rynków europejskich.

Czytaj więcej