Ważna inwestycja na Dolnym Śląsku. Firma VIA Technika Obróbki Powierzchniowej, kooperant dla firm z branży motoryzacyjnej, oferuje usługi mycia części na klasę czystości

Utrzymanie ruchu Produkcja

VIATechnika Obróbki Powierzchniowej to spółka córka niemieckiej firmy VIA Oberflächentechnik z siedzibą w Lennestadt w Westfalii. Grupę VIA tworzą i są współudziałowcami właściciele m.in. takich firm, jak: Gedia, Kirchhof, Fischer & Kaufmann, HMT czy Schürholz – dostawcy części tłoczonych dla grupy VW, Daimlera czy BMW. Zakład VIA w Komornikach k. Środy Śląskiej oferuje dla sektora automotive usługi obróbki wibrościernej, odtłuszczania części metalowych, a od niedawna także usługowego mycia na klasę czystości. 
Mycie na klasę czystości to pojęcie, na które warto zwrócić uwagę, szczególnie jeśli działamy w branży automotive oraz zgodnie z VDA 19 i ISO 16232.
Pod koniec maja 2020 r. VIA zainstalowała pierwszą w Polsce maszynę do mycia na klasę czystości w seryjnej produkcji w usługach. Hala produkcyjna wraz z zapleczem technicznym pod to urządzenie została niedawno oddana. Łączna powierzchnia produkcyjna to 4000 m2 oraz dodatkowe 1500 m2 powierzchni zadaszonej. Na początku roku dwóch pracowników VIA na kilka tygodni zostało oddelegowanych do naszej centrali w niemieckim Lennestadt, gdzie przeszli szczegółowe szkolenie z zakresu technologii mycia na klasę czystości, interpretowania norm i sposobu badań pod okiem najlepszych specjalistów na świecie z tej dziedziny. Pierwsi klienci, którzy skorzystają z naszych usług mycia precyzyjnego (niem. Feinreinigen) to Czesi i Niemcy. Czekamy na firmy z Polski! Warto zaznaczyć, że mycie na klasę czystości zyskuje na znaczeniu, jeśli chodzi o aspekt cleanliness automotive. W szczególności komponenty elektroniki silnikowej, elementy systemów bezpieczeństwa oraz podzespoły do aut elektrycznych wymagają stosowania mycia precyzyjnego.
Aktualnie VIA współpracuje z branżą automotive. Inwestycja w maszyny na modyfikowany alkohol oraz w zaawansowaną technologię usuwania zanieczyszczeń resztkowych z powierzchni części poszerza możliwości współpracy z branżami: lotniczą, medyczną oraz optyczną.
Masz pytania – napisz do nas.

REKLAMA

​​

Przypisy