Wysokim ciśnieniem w powietrze

Technologie

Bezpośrednie nawilżanie powietrza technologią wysokociśnieniową jest dziś uważane za najnowocześniejszy sposób nawilżania w wielu zastosowaniach przemysłowych. Łatwy montaż, niezawodne sterowanie, niskie koszty energii i dobra dostępność konserwacji to cechy, które również w przemyśle przemawiają za nawilżaniem wysokociśnieniowym bezpośrednio w pomieszczeniu.

Ogólnie rzecz biorąc – wyróżnia się dwie podstawowe zasady nawilżania powietrza: bezpośrednie i pośrednie. W przypadku bezpośredniego nawilżania powietrza w pomieszczeniu – niezależne systemy nawilżania instaluje się bezpośrednio w pomieszczeniu. W przypadku pośredniego nawilżania – powietrze jest nawilżane w komorach systemu wentylacyjno-klimatyzacyjnego i kierowane kanałami oraz otworami wylotowymi do pomieszczeń produkcyjnych. 
W przemyśle stosuje się obie powyższe zasady. Dzięki prostej i elastycznej instalacji systemy bezpośredniego nawilżania powietrza są interesującą propozycją w przypadku późniejszego doposażania budynków.

REKLAMA

​​

Technologie

Dostępne obecnie technologie bezpośredniego nawilżania powietrza różnią się pod względem zużycia energii, częstotliwości konserwacji i wydajności nawilżania. 
W parownikach powietrze w pomieszczeniu jest zasysane przez wentylator i przepuszczane przez wilgotne elementy stykowe. Nawilżanie powietrza odbywa się poprzez parowanie wody z powierzchni elementu stykowego. Urządzenia zużywaj...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Służby Utrzymania Ruchu”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy