Zamykane trzpienie montażowe

Utrzymanie ruchu Automatyzacja i robotyzacja

Produkty zamykane, których zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa w środowisku produkcyjnym poprzez zapobieganie nieuprawnionemu lub przypadkowemu otwieraniu, luzowaniu i zamykaniu połączeń elementów konstrukcyjnych. Te produkty oferują prosty, ale bardzo skuteczny sposób działania, co pokazują zamykane trzpienie montażowe i pokrętła gwiaździste
pięcioramienne.

Zamykane trzpienie montażowe to szybkie i łatwe rozwiązanie umożliwiające bezpieczne mocowanie i łączenie komponentów, gwarantujące stabilność i szczelność połączeń oraz zapobiegające nieupoważnionemu poluzowaniu. Otwarcie za pomocą kluczyka dociskowego zamka bębenkowego odryglowuje obie kulki, co umożliwia łatwe oddzielenie połączonych części. Po ręcznym wciśnięciu zamka bębenkowego kulki solidnie zabezpieczają połączenie i można je ponownie odblokować jedynie za pomocą klucza.

REKLAMA

​​

Zamykane trzpienie montażowe są dostępne w asortymencie norelem z uchwytem zagłębianym, w wersji ze stali nierdzewnej lub z dodatkowym uchwytem zagłębianym. Ponadto klienci mają możliwość wyboru wersji z uchwytem grzybkowym lub typu T wykonanym z tworzywa termoplastycznego. Trzpienie są również dostępne w średnicach od 5 do 16 mm i długościach od 10 do 80 mm, co daje klientom więcej możliwości znalezienia najlepiej dopasowanej wersji dla swoich projektów.

Funkcjonalność zamykanych pięcioramiennych pokręteł gwiaździstych również oferuje imponujące korzyści. Elementy te, zaprojektowane w celu zapobiegania nieupoważnionemu luzowaniu połączeń śrubowych, mogą być wykorzystywane w szerokim zakresie zastosowań obejmującym produkcję wyposażenia, przemysł opakowaniowy oraz budowę specjalnych maszyn i narzędzi. Dodatkowe zastosowania można znaleźć w sektorach tak różnorodnych jak turystyka kempingowa, czy nawet mocowanie trap piaskowych w pojazdach terenowych lub uchwytów rowerowych na samochodach.

Pokrętła są wykonane są z wysokiej jakości tworzywa termoplastycznego i posiadają elementy ze stali pasywowanej na niebiesko oraz wkładkę bębenkową z odlewu cynkowego, dzięki czemu są odporne na korozję środowiskową. Ponadto pokrętła tworzą połączenie kształtowe pomiędzy uchwytem a częścią gwintowaną za pośrednictwem bębenka, co zapewnia, że pokrętło nie może się obrócić bez wprawienia w ruch części gwintowanej, co skutecznie zapobiega nieuprawnionemu otwarciu połączenia gwintowego. Ponadto kluczyk można wyjąć zarówno w pozycji otwartej, jak i zamkniętej, co zapewnia większą łatwość użytkowania. 

Zamykane pokrętła pięcioramienne występują z gwintem wewnętrznym i zewnętrznym w rozmiarach M8 i M10 oraz w rozmiarze M6 z gwintem wewnętrznym. Gwinty zewnętrzne mają długość 20 mm każdy, a na zamówienie firma norelem może wykonać niestandardowe warianty z różnymi zamkami lub opcjami gwintu. Zarówno trzpienie montażowe, jak i pokrętła pięcioramienne są dostarczane z dwoma kluczami, a zamykane uchwyty pięcioramienne są zamykane na klucz w taki sam sposób, jak w wersji standardowej, co pozwala na obsługę wielu uchwytów za pomocą jednego klucza, upraszczając codzienne użytkowanie.

Omawiane produkty można znaleźć między innymi w ofercie firmy norelem, która przygotowała nową linię produktów zamykanych, które zapewniają zwiększone bezpieczeństwo i ochronę w różnych zastosowaniach przemysłowych i komercyjnych, jeszcze skuteczniej zaspokajając różnorodne potrzeby klientów.

Przypisy