Dołącz do czytelników
Brak wyników

7 lipca 2022

Zetkama i Zetkama R&D

0 84

Do roku 2023 nakłady na prace badawczo-rozwojowe związane z rozwojem zaworów bezpieczeństwa w spółce Zetkama wyniosą łącznie ok. 14 mln zł. Kluczem do przyszłości jest oddane w grudniu 2020 r. nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe – laboratorium armatury siostrzanej spółki Zetkama R&D zlokalizowane w Sosnowcu. W ubiegłym roku w efekcie tej współpracy Zetkama R&D wdrożyła 191 nowych technologii w trzech zakładach produkcyjnych Zetkamy.

– To prawdziwy laboratoryjny mercedes, z którego jesteśmy dumni – podkreśla Robert Wojtynek, prezes zarządu Zetkamy R&D. – Kompaktowa i nowoczesna pracownia przystosowana do pracy z jednym z największych w Europie producentów armatury – Zetkamą. Spółką, która wytwarza zawory zaporowe, zwrotne, mieszkowe, przepustnice, filtry, kurki kulowe i inne, sprzedawane do ponad 75 krajów na całym świecie – dodaje.

Armatura produkowana przez Zetkamę znajduje zastosowanie m.in. w: ciepłownictwie, systemach ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, wodociągach i kanalizacji, przemyśle chemicznym, energetycznym i stoczniowym. Trudno sobie wyobrazić współczesny przemysł bez armatury regulacyjnej.

– Dzisiejszy przemysł wymaga ciągłego doskonalenia i dostosowywania choćby do wymogów coraz większej automatyzacji procesów produkcyjnych. Centrum badawczo-rozwojowe umożliwia nam jednak coś więcej niż tylko dostrajanie się do wymagań rynkowych. Dzięki obserwowaniu i analizowaniu trendów rozwojowych w armaturze możemy także proponować nowe, specjalistyczne rozwiązania – zapewnia R. Wojtynek.

Laboratorium Zetkamy posiada stanowiska do badań przepływowych i funkcjonalnych zaworów (na czynnik ciekły i gazowy) oraz stanowiska do badań przeciwciśnień (badanie z przeciwciś...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy