Zobacz osobę zamiast przedmiotu!

Artykuły Utrzymanie ruchu

Bezpieczeństwo ma wymiar osobisty. W pełni spersonalizowane kłódki systemu Lockout/Tagout to niezawodny sposób na osiągnięcie wysokiego bezpieczeństwa konserwacji.

REKLAMA

Kłódka SafeKey jest często ostatnią przeszkodą pomiędzy przedwczesnym podłączeniem maszyny do zasilania a wypadkiem podczas konserwacji, który może zaważyć na życiu osobistym i zawodowym. Teraz możesz wydrukować twarz na kłódkach SafeKey, aby wyraźnie zaznaczyć, że ingerencja przy kłódkach naraża ludzi na niebezpieczeństwo.

  • Wysoki poziom personalizacji: dodaj zdjęcie, logo, tekst, numer seryjny i nie tylko!
  • Doskonały efekt wizualny: pełnokolorowy nadruk w wysokiej rozdzielczości bezpośrednio na kłódce
  • Niezawodny nadruk: odporny na ścieranie, chemikalia i promieniowanie UV, do stosowania zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz

Większe bezpieczeństwo dzięki procedurom LOTO

Inżynierowie firmy Brady stworzyli tysiące procedur blokowania dla setek firm z różnych branż. Pomogą Ci opracować i wdrożyć najlepsze w swojej klasie, zatwierdzone przez firmę, dostosowane do Twoich potrzeb procedury bezpieczeństwa Lockout/Tagout.

Dostosowane do Twoich potrzeb procedury blokowania wdrażane w Twoim zakładzie:

  • Oparte na najlepszych praktykach i dostosowane do Twoich potrzeb: doświadczeni inżynierowie firmy Brady odwiedzą Twoje zakłady, aby opracować ilustrowane procedury Lockout/Tagout dla Twoich urządzeń
  • Łatwość przestrzegania: procedury umożliwiają etapową realizację zadań przy ograniczonym zakresie szkolenia i są powiązane z etykietami maszyn i punktów kontroli energii w miejscu pracy
  • Łatwość zatwierdzania, edytowania, skalowania i udostępniania: oprogramowanie do zarządzania procedurami LINK360 umożliwia bezproblemową pracę w różnych zakładach i krajach. Drukuj aktualne procedury Lockout/Tagout lokalnie lub udostępniaj cyfrowo za pomocą urządzeń mobilnych.

Zapewnij widoczność systemu Lockout/Tagout w miejscu pracy

Zwiększ znaczenie bezpieczeństwa w miejscu pracy i zoptymalizuj wydajność systemu Lockout/Tagout przy użyciu doskonale widocznych tablic cieni dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Tablice cieni zwiększają skuteczność systemu Lockout/Tagout i przyczyniają się do dalszego ograniczenia ryzyka i wypadków związanych z konserwacją.

  • poprawa efektywności poprzez wprowadzenie odpowiednich procedur blokowania, kłódek, urządzeń, przywieszek i akcesoriów na tablicach cieni
  • większe znaczenie bezpieczeństwa i systemu Lockout/Tagout w miejscu pracy przy użyciu doskonale widocznych tablic cieni
  • utrzymanie wydajności poprzez wspomaganie odkładania narzędzi na tablice cieni"

Chcesz poznać naszą koncepcję personalizowanych tablic cieni? Uzyskaj niestandardowy układ tablicy bez opłat!

Jakie korzyści odniosły inne firmy? Dowiedz się więcej o pełnym wdrożenie systemu Lockout Tagout  w firmie ONTEX Buggenhout z Belgii.

____________________________________________________________________________________________________________

Studium przypadku: Efektywna i bezpieczna konserwacja w ONTEX Buggenhout w Belgii

jest czołową międzynarodową grupą działającą w branży higieny osobistej, zajmującą się projektowaniem i produkcją wysokiej jakości produktów pielęgnacyjnych dla niemowląt, kobiet i dorosłych. Firma jest partnerem z wyboru dla konsumentów, sprzedawców detalicznych oraz podmiotów instytucjonalnych i prywatnych świadczących usługi zdrowotne na całym świecie. W Buggenhout w Belgii firma Ontex chciała osiągnąć wysoki poziom bezpieczeństwa i efektywności interwencji w zakresie konserwacji maszyn.

Rozwiązanie: Skalowalne i elastyczne wdrożenie systemu Lockout/Tagout

Wspólnie z wyspecjalizowanym dystrybutorem firma Brady zaoferowała specjalistyczną usługę opracowania procedur bezpieczeństwa, oprogramowanie do procedur bezpieczeństwa LINK360 oraz urządzenia i kłódki do wdrożenia systemu Lockout/Tagout w miejscu pracy.

Najpierw eksperci ze specjalistycznej partnerskiej firmy dystrybucyjnej i Brady Corporation odwiedzili zakład Ontex w Buggenhout (Belgia), aby opracować skuteczne procedury blokowania, oparte na najlepszych praktykach i dostosowane do konkretnych maszyn. Procedury te umożliwiają systematyczne odizolowanie maszyny od wszystkich źródeł energii podczas interwencji konserwacyjnych w celu zwiększenia bezpieczeństwa i zapobiegania wypadkom w miejscu pracy.

Za pomocą oprogramowania LINK360, pozwalającego na łatwe zatwierdzanie, kopiowanie, edytowanie, przekazywanie i skalowanie procedur bezpieczeństwa specyficznych dla danej maszyny interesariuszom z firmy Ontex, zaoferowano około 350 procedur. Firma Brady dostosowała wygląd i obsługę oprogramowania LINK360 do specyfikacji Ontex, wprowadziła kody kolorystyczne i funkcję wyboru języka. W oprogramowaniu przedstawiono również kolejne etapy procedury ze zdjęciami wykonanymi w zakładzie Ontex w Buggenhout, dzięki czemu pracownicy mogą szybko zidentyfikować, znaleźć i zablokować odpowiednie punkty sterowania energią na maszynie.

W oparciu o zatwierdzone przez klienta procedury blokowania dystrybutor i firma Brady opracowali kompleksowy plan kłódek i kluczy dopasowany do konkretnych wymagań firmy Ontex. Obejmował on starannie rozplanowane hierarchie kluczy z kluczami master i grandmaster na kilku poziomach zarządzania dla różnych typów proponowanych kłódek. Elektrycy z firmy Ontex otrzymali na przykład nylonową kłódkę z szeklą, która chroni przed elektrowstrząsami, podczas gdy osoby pełniące inne funkcje wolały stalowe kłódki z szeklą. Każdy specjalista może otwierać i zdejmować swoje osobiste kłódki po zakończeniu pracy. Liderzy zespołów mogą otworzyć każdą kłódkę przypisaną do ich zespołu, a kierownik zakładu ds. bezpieczeństwa może w razie potrzeby otwierać wszystkie kłódki po wykonaniu specjalnej procedury

Przy wsparciu dystrybutora firma Brady dostarczyła również blokady zabezpieczające i kłódki SafeKey w celu wdrożenia procedur blokowania w miejscu pracy firmy Ontex. Kłódki SafeKey oferują najwięcej kombinacji kluczy i kłódek na rynku i zapewniają przyszłościowy system Lockout/Tagout dzięki największym zestawom kłódek z wieloma warstwami klucza master. Wszystkie kłódki SafeKey zostały spersonalizowane poprzez wygrawerowanie numeru seryjnego i dostarczone w skrzynkach blokowania grupowego

w zestawach po 10 sztuk.

Efekty: Bezpieczny i skuteczny system Lockout/Tagout

W zakładzie Ontex w Buggenhout można teraz efektywnie informować o stosowaniu optymalnych narzędzi do blokowania w szczegółowych procedurach blokowania poszczególnych maszyn ilustrowanych zdjęciami wykonanymi na miejscu. Łatwość przestrzegania zatwierdzonych procedur zwiększa bezpieczeństwo, szybkość i efektywność konserwacji. Kierownictwo może łatwo edytować i zatwierdzać zmiany oraz informować o nich z centralnej lokalizacji cyfrowej. Każda procedura zatwierdzona cyfrowo może zostać następnie wydrukowana i umieszczona przy odpowiednich urządzeniach, ponadto pracownicy mogą uzyskać do niej bezpośredni dostęp za pomocą tabletu lub smartfona.

__________________________________________________________________________________________________________

Gdzie chcesz zastosować program blokad zabezpieczających?

Niezależnie od tego, gdzie chcesz zastosować program Lockout/Tagout, firma Brady będzie Cię prowadzić i wspierać. Nasze kompleksowe rozwiązanie Lockout/Tagout obejmuje innowacyjne kłódki z rozbudowanym planowaniem kluczy, specjalistyczne blokady zabezpieczające, praktyczne oprogramowanie i doskonałe usługi obejmujące identyfikację punktów kontroli energii oraz najlepsze w swojej klasie tworzenie procedur.

Zapoznaj się z pełną ofertą firmy Brady i skorzystaj z użytecznych wskazówek dotyczących systemu Lockout/Tagout 

Skontaktuj się z nami:

Ewa Nanek
BRADY Polska
Tel: + 48 22 104 6262
central_europe@bradycorp.com
www.brady.pl

 

Źródło: BRADY Polska

Przypisy