Autor: Bartosz Misiurek

Prezes zarządu w firmie Leantrix sp. z o.o., która świadczy usługi doradcze z zakresu Lean Management oraz dostarcza system informatyczny wspierający wdrażanie programu Training Within Industry – TWI. Od 2016 r. współpracuje z firmą Cooper Standard, gdzie pełni funkcję TWI Lead Coach Europe. Od 2007 do 2015 r. odpowiedzialny był w Lean Enterprise Intitute Polska za transfer programu TWI z USA i następnie jego rozwój w Polsce. Pracował jako trener i konsultant Lean i programu TWI dla przeszło 150 firm produkcyjnych i usługowych. Studiował na Uniwersytecie Technologicznym we Wrocławiu, gdzie zdobył tytuł doktora nauk technicznych. Autor kilkudziesięciu artykułów popularnonaukowych. Występował na wielu konferencjach o zasięgu międzynarodowym. Prywatnie ojciec dwóch synów. Uwielbia aktywność fizyczną, a szczególnie bieganie. Ukończył wiele biegów maratońskich i półmaratońskich.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak wykorzystać instruktaż TWI w operacjach mało powtarzalnych, długich i niecyklicznych?

Instruktaż TWI jest praktycznie jedyną używaną i ustandaryzowaną metodą przekazywania wiedzy w procesach produkcyjnych. Z tego powodu coraz więcej firm na świecie decyduje się, aby ich doświadczeni operatorzy, liderzy i kierownicy wykorzystywali ją w procesie instruowania pracowników.

Czytaj więcej

Jak i po co stosować wskaźniki MTTR, MTFF i MTBF?

System TPM (Total Productive Maintenance) jest obecnie powszechnie wdrażany w polskich przedsiębiorstwach. Trudno wskazać firmę produkcyjną, która wdraża filozofię szczupłego zarządzania bez systemu TPM.

Czytaj więcej

Jak poprawnie stosować wskaźnik OEE?

Wysoka efektywność wykorzystania maszyn to obecnie kluczowe wyzwanie dla firm produkcyjnych i główny czynnik konkurencyjności przedsiębiorstw. Obecnie każda firma produkcyjna korzysta w swoich procesach z maszyn, a każdy ich przestój stanowi poważny problem. Z tego też powodu wiele obecnych narzędzi i metod wspierających poprawę organizacji pracy zorientowanych jest na zwiększanie dostępności maszyn.

Czytaj więcej

Nigdy więcej reaktywacji systemu zgłaszania usterek! Zrób to raz a dobrze

Komunikacja we wdrażaniu systemu Total Productive Maintenance (TPM) jest fundamentem. W większości firm TPM przestaje działać nie przez brak czasu na konserwacje, zły stan maszyn czy brak kompetencji pracowników, ale właśnie przez problemy komunikacyjne. W TPM podstawowe narzędzie komunikacji pomiędzy pracownikami bezpośrednio produkcyjnymi a pracownikami utrzymaniu ruchu stanowi system zgłaszania problemów i anomalii w pracy maszyny. Jaka jest jego główna rola?

Czytaj więcej