16. edycja targów Blechexpo 2023

Aktualności

W dniach od 7 do 10 listopada 2023 r. na terenach targowych Messe Stuttgart odbędzie się już 16. edycja międzynarodowych targów obróbki blachy Blechexpo 2023. Wydarzenie to jest jedną z najważniejszych imprez targowych poświęconych kompleksowej obróbce blach. Liczby mówią same za siebie. Do chwili obecnej zgłosiło się sporo ponad 1000 wystawiających się firm i około 35 000 odwiedzających potwierdziło swoją obecność na wydarzeniu.

Zwiedzający, na targach Blechexpo Stuttgart 2023 zapoznać się będzie można z całym łańcuchem procesów obróbki blach na zimno i na gorąco, jak również powiązanych z obróbką blach termicznych i mechanicznych metod cięcia, spajania czy łączenia. Blechexpo 2023 jest to też miejsce, gdzie zwiedzający będą się mogli zapoznać z najnowszymi trendami technologicznymi oraz nawiązać biznesowe kontakty z profesjonalistami i producentami.

REKLAMA

​​

Wystawie technicznej w dziewięciu halach wystawowych towarzyszyć będzie imponujący program dodatkowy. Z pewnością przyciągnie on do Stuttgartu dużą rzeszę ekspertów. Dzięki imprezom towarzyszącym, zwiedzający oprócz targowych stoisk z najnowszymi technologiami, maszynami i produktami, zobaczyć będą mogli również szereg prezentacji omawiających najnowsze osiągnięcia dla tego jednego z najpopularniejszych sektorów przemysłowych, a także uczestniczyć w wielu konferencjach i seminariach związanych z tematyką targów.

„Blechexpo Steel Convention 2023” odbędzie się w strefie forum w hali 10 pierwszego dnia targów i skupi swoją uwagę na „Wyzwaniach na rynkach stali w 2023 roku”. Konwencja zostanie zorganizowana przez agencję Stahl-Kommunikation. Z kolei, drugiego dnia targów będzie miał miejsce kongres „futureSteel”, który został zorganizowany we współpracy z Marketsteel Media z Düsseldorfu. Codziennie organizowane będzie natomiast organizowane „Forum Wystawców”, które od lat cieszy się dużą popularnością przez organizatora targów.

Światowej klasy prelegenci z firm wystawiających się będą prowadzić prezentacje we wszystkie dni targowe na różnych forach dostosowanych do struktury tematycznej hal wystawienniczych. Wymienić tu można goszczące po raz pierwszy Forum Tłoczenia w hali 4 (1FO-01) a także Forum Schweisstec w hali 7 (7515), Forum BEST w hali 9 (9315) i Forum Stali w Kongress West. Ponadto trzeciego dnia targów, 9 listopada 2023 r., odbędą się dodatkowe specjalne fora zorganizowane we współpracy ze stowarzyszeniami ZVEI, IBU i EFB. Fora eksperckie stanowią cenne uzupełnienie targowych ekspozycji, podczas których zwiedzający mogą skorzystać z najbardziej aktualnej wiedzy specjalistycznej, a także nawiązać szereg kontaktów.

Zakres tematyczny tegorocznych targów Blechexpo 2023 obejmuje:

 • Technologie formowania, na zimno lub na gorąco
 • Czyszczenie części blaszanych i innych części metalowych
 • Technologie kształtowania rur i profili
 • Kontrola procesu i zapewnienie jakości
 • Technologie cięcia, termiczne i mechaniczne
 • Bezpieczeństwo pracy i ochrona środowiska
 • Technologie łączenia i mocowania – termiczne i mechaniczne
 • Blachy i półprodukty z blachy
 • Technologie obsługi procesu i systemy zrobotyzowane
 • Wielofunkcyjne technologie obróbki blachy
 • Wykańczanie powierzchni, galwanizacja i malowanie.

Targi Blechexpo będą otwarte od 7 do 10 listopada 2023 r. - od wtorku do czwartku w godzinach od 9:00 do 17:00 oraz od 9:00 do 16:00 w piątek.

Więcej informacji: https://www.blechexpo-messe.de/en/

Przypisy