Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

9 października 2020

5sAUTOMATE - alternatywne linie produkcyjne to przyszłość nowoczesnych zakładów produkcyjnych

0 148
Stosowane do niedawna narzędzia produkcyjne muszą odejść do lamusa. Przynajmniej tam, gdzie pozwolą na to zasoby i wielkość komponentów.

Standardowe podejście do budowy flow w kształcie litery U lub za pomocą taśm czy rolotoków nie są złe, ale chcielibyśmy zaproponować inne, alternatywne rozwiązanie, które swoją elastycznością i modułową budową pozwoli nie tylko na szybszą reakcję na zapotrzebowanie klientów, nowe projekty, ale przede wszystkim umożliwi sprawniejsze zarządzanie przepływem materiału oraz wykorzystaniem dostępnych narzędzi.

Na bazie naszych doświadczeń może dojść do poniżej przedstawionej sytuacji. Klient chce wdrożenia szybkiej zmiany w istniejącym procesie / komponencie, albo chciałby na np. 5000 sztuk powrócić do wcześniejszej wersji produkowanego komponentu. W realiach produkcji „zabudowanej”, czyli takiej, gdzie linia produkcyjna jest zwarta, ale zamknięta, nie mamy możliwości podjęcia szybkiej decyzji i wprowadzenia odpowiedniej zmiany, gdyż byłaby ona kosztowna. Tracimy zatem czas, pieniądze, a może też stajemy przed dylematem trudnych rozmów z naszym klientem.

Linia modułowa

W przypadku linii modułowej, jaką możemy zaproponować wraz z naszymi partnerami, przewagę stanowi elastyczność, a koszty sprowadzamy do rangi podrzędnej, gdyż przezbrojenie i dopasowanie linii może opierać się jedynie na wymianie jednego konkretnego narzędzia lub wyborze odpowiedniego programu z listy.

Jeśli spojrzycie Państwo na nasze portfolio, to nie trudno się przekonać, że jesteśmy wstanie zaproponować naszym Klientom kompleksowe rozwiązania od symulacji procesu produkcyjnego, czy intralogistycznego, zwizualizowania procesów i ich optymalizację jeszcze przed transformacją kosztową po dostarczenie gotowych rozwiązań z zakresu robotyki (coboty Universa...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy