#APS2023 w kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu

Wykłady i warsztaty / prezentacje technologii i wystawa / konsultacje techniczne

Aktualności Artykuły Wydarzenia

Automotive Production Support, to platforma oraz specjalistyczne wydarzenia dla osób związanych zawodowo z procesami produkcyjnymi z branży Automotive, AGD, metalowej, lotniczej, szynowej, producentów baterii, części maszyn i linii produkcyjnych. Tegoroczna, siódma już odsłona #APS2023 miała miejsce 18 kwietnia  w Kompleks Hali Stulecia we Wrocławiu, a redakcja magazynu SUR – Służby Utrzymania Ruchu, objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Tegoroczną imprezę podzielono na dwie części: #APS2023, czyli Automotive Production Support oraz na osobną sesję wykładową poświęconą procesom produkcji baterii, systemów zasilania oraz magazynowania energii,#BPS2023 – Battery Production Support. Otwierający wykład dla obu części, dotyczący potencjału polskiego sektora bateryjnego poprowadziła Maria Majewska z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

REKLAMA

​​

Sesjom wykładowym towarzyszyła technologiczna wstawa,  która zgromadziła liczne grono firm, wśród których wymienić można takie jak: Fanuc, SMW Autoblock, Praxweld, APA Group, Sick, RMA, SMC, Lune, Balluff, Beckhoff, , Tech-System, ProQual, Bodmar, ITA, THD Zufin, Cat Groupe, Schmaltz, Piab, Wadim Plast, Kaeser Kompressoren, IPG Photonics,  Lean Technology i innych Na wystawie znalazło się też stoisko Politechniki Rzeszowskiej, na którym zobaczyć można było eksperymentalny bolid PMT-04 przygotowany i skonstruowany przez studentów tej uczelni. Wystawowe stoiska cieszyły się nie mniejszą popularnością niż najbardziej merytoryczne wykłady.  

Mimo ogromnego oblężenia, na stoisku FANUC udało się nam też zdobyć trochę informacji na temat polskiego rynku robotów. „O tym jak wygląda polski, europejski i światowy rynek robotów mówi nam najlepiej raport Międzynarodowej Federacji Robotyki, IFR. Najświeższe dane z 2021 roku mówią o tym, że w naszym kraju sprzedało się o 50% więcej robotów niż w roku poprzednim. Obecnie mamy już 63 roboty na 10 tys. osób zatrudnionych w przemyśle.” – mówi Mateusz Amroziński. Key Account Manager w firmie FANUC Polska. „Liczby te świadczą o wyjątkowej dynamice rynku robotów w Polsce. Czynniki takie jak wojna na Ukrainie, czy wcześniej COVID-19 zahamowały wiele inwestycji w różnych sektorach gospodarki, ale w wielu innych, takich jak przemyśle spożywczy, drzewnym, meblarskim, a także przemyśle  kosmetyczno-chemicznym nastąpiło wręcz przyspieszenie. Na szczęście, branża automotive, która najbardziej odczuła skutki spowolnienia, zaczyna już nadrabiać zaległości i również i z tego sektora pojawiają się już nowe zamówienia” – dodaje Mateusz Amroziński.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z #APS2023

Przypisy