Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

13 maja 2020

Automatycy APA Group rewolucjonizują linię produkcyjną w fabryce Volkswagen Poznań

0 192
Tytany KUKA to prawdziwe giganty w świecie robotów przemysłowych. KR 1000 titan jest sześcioosiowym robotem do dużych obciążeń z otwartym układem kinematycznym oraz niespotykanym udźwigiem udźwigiem. Precyzyjnie i szybko manipuluje przedmiotami o dużej masie w promieniu 3202 mm.

Geneza projektu

- Grupa APA wspólnie z firmą KUKA opracowała i wdrożyła pierwszy projekt na świecie, w którym zespół czterech robotów współpracuje synchronicznie w poznańskiej fabryce Volkswagena i jest zintegrowany z naszą autorską platformą inteligentnej analizy Nazca - mówi Artur Pollak, prezes zarządu APA Group.

Te niezwykłe urządzenia, przeznaczone do podnoszenia i precyzyjnego przenoszenia nawet najcięższych ładunków, pracują wszędzie tam, gdzie człowiek i tradycyjne roboty przemysłowe nie dają sobie rady. Klient przedstawił szczegółowe oczekiwania wprowadzanej innowacji, które pozwoliły automatykom APA
precyzyjnie określić cele projektu.

Główny cel

Skrócenie czasu cyklu stacji przeładunkowej auta z systemu zawieszek na przesuwne podłogi linii produkcyjnej tak, aby stacja przeładunkowa przestała być „wąskim gardłem” w cyklu produkcyjnym.

Pośredni cel

...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy