Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuły

2 czerwca 2020

Automatyzacja, bezpieczeństwo i elastyczność

0 174
Wózki AGV są w dzisiejszych czasach coraz częściej stosowane w wielu obszarach przemysłu na potrzeby linii montażowych. Zapewniają zautomatyzowany wewnątrzzakładowy przepływ materiałów lub tworzą podstawę dla elastycznych procesów montażowych.

Indukcyjne rozwiązania AGV dla dużych obciążeń umożliwiają zaplanowanie zakładu bez barier. Nasze rozwiązanie systemowe obejmuje poszczególne pojazdy, zasilanie, komunikację WLAN oraz nawigację i koordynację pojazdów. Ułożone w podłodze przewody sterownicze MOVITRANS® tworzą bezstykowy i, tym samym, odporny na zużycie oraz niewymagający konserwacji system przesyłu energii.

Indukcyjna nawigacja jest liniowa a jej podstawą są przewody sterownicze MOVITRANS®. Precyzyjne pozycjonowanie zapewniają wpuszczone w podłogę transpondery RFID. Komunikacja WLAN do oraz od pojazdów realizowana jest poprzez ułożony w podłodze kabel promieniujący.

Za pomocą naszego parametryzowalnego oprogramowania systemu MOVIVISION® możliwe jest wcześniejsze zaplanowanie linii transportowych, przeprowadzenie symulacji oraz emulacji, jak również wprowadzenie parametrów dla różnych odcinków drogi w dowolnych profilach jazdy.

Ludzie i maszyny tworzą sieć w inteligentnej fabryce. Nasze autonomiczne mobilne systemy wspomagania integrują poszczególne procesy produkcji i montażu. To systemy cyberfizyczne, przez co zawsze mają dostęp do wszystkich istotnych danych.

Z pewnością znane są nasze sprawdzone rozwiązania oparte na jednostkach napędowych oraz projekty automatyzacji dla stacjonarnych urządzeń do transportu materiałów. Nasze doświadczenia dotyczące optymalizacji procesów produkcyjnych pozwoliły stworzyć  samojezdne systemy mobilne o maksymalnej elastyczności i skalowalności, z zapewnieniem doradztwa technicznego oraz bezpieczeństwa procesów, instalacji i systemów.

Ze względu na liczne rozszerzenia funkcjonalności oraz przyjazne i...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy