Budowanie przewagi konkurencyjnej w oparciu o analizę danych produkcyjnych

Artykuły
Szef działu produkcji ma wiele odpowiedzialnych zadań. Koordynuje i nadzoruje pracę kierowników zmian lub brygadzistów, motywuje zespół do efektywnego działania, pracuje nad zapewnianiem terminowej realizacji planu produkcyjnego.

Budowanie przewagi konkurencyjnej w oparciu o analizę danych produkcyjnych

Szef działu produkcji ma wiele odpowiedzialnych zadań. Koordynuje i nadzoruje pracę kierowników zmian lub brygadzistów, motywuje zespół do efektywnego działania, pracuje nad zapewnianiem terminowej realizacji planu produkcyjnego. Musi kontrolować parametry efektywności i wydajności swojego działu. Jest odpowiedzialny za jakość, koszty i bezpieczeństwo. To kierownik produkcji zazwyczaj inicjuje działania mające na celu wdrożenie usprawnień w celu doskonalenia i optymalizacji procesu produkcyjnego. Systematycznie podwyższa standardy, by dział produkcji osiągał coraz lepsze wyniki. Między innymi dzięki jego pracy firma ma szansę na wypracowanie nowych przewag konkurencyjnych. Przyjrzyjmy się w związku z tym zagadnieniu analizy danych produkcyjnych oraz temu, w jaki sposób może ona przybliżyć kierownika produkcji do osiągania lepszej jakości i wyników działu.

REKLAMA

​​

Pozyskiwanie i zbieranie danych

Każda firma produkcyjna dysponuje ogromem informacji na własny temat, które generowane są podczas codziennej pracy. A raczej dysponowałaby, gdyby je zbierała. Wciąż nie jest to jednak popularną praktyką, szczególnie w mniejszych zakładach dysponujących mniejszym budżetem na innowacje. Istnieje wiele metod pozyskiwania...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Służby Utrzymania Ruchu”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy